Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Altınkum Plajı En İyi 10 Plaj Arasında

Aydın'ın Didim ilçesi Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, Thomson adlı İngiliz tur firmasının yaptığı ankette, Didim Altınkum Plajı'nın 7. sırada yer aldığını belirterek, "Daha yüksekleri hedefliyoruz" dedi. Didim Altınkum Plajı'nın en iyi 10 plaj arasında yer almasının kendilerine mutluluk verdiğini dile getiren Atabay, bu yükselişin ilçede

CNN Türk
Altınkum Plajı En İyi 10 Plaj Arasında

Aydın'ın Didim ilçesi Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, Thomson adlı İngiliz tur firmasının yaptığı ankette, Didim Altınkum Plajı'nın 7. sırada yer aldığını belirterek, "Daha yüksekleri hedefliyoruz" dedi. Didim Altınkum Plajı'nın en iyi 10 plaj arasında yer almasının kendilerine mutluluk verdiğini dile getiren Atabay, bu yükselişin ilçede gerçekleşen değişim ve düzenli büyümenin getirisi olduğunu söyledi.

Birçok sorun belediyenin çalışmaları ile çözüldüğunu ve yabancı turist tarafından tercih edilir duruma geldiklerini anlatan Deniz Atabay, aynı ankette Marmaris İçmeler Plajı'nın Didim Altınkum Plajı'ndan önde çıktığını belirterek, "Bizden önde olanı örnek almalıyız. Turizmciler olarak bu doğrultuda çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

Atabay, Didim'in turizmde belirli bir noktaya geldiğini kaydederek, "İlçemizde bulunan 5 yıldızlı oteller tur yataklarını dolduruyor. İngiliz tur operatörleri aldıkları yatak sayısını arttırıyor. Nitelikli tesis sayısını arttırırsak turist potansiyelini de arttırırız" diye konuştu.

İlçede, tur operatörleri ile anlaşmalı otellerin dolu olduğunu anlatan Atabay, Didim'de yatak sayısının 24 bine dayandığını, ama 5 yıldızlı tesis sayısının az olduğunu söyledi.

Deniz Atabay, "Turizm biraz nitelik değiştirmeye başladı. Otellerimizde de değişim lazım, sadece anlaşmalı otellerin dolduğu ortada, bu böyle gitmez" dedi.

Bu sezon, yerli turistten fazla beklentileri olmadığını söyleyen Atabay "Okulların tatil edilmesi, ramazan ayının başlaması derken, yerli turiste tatil yapabilecek dilim çok azalıyor. Bu yüzden yabancı kapasitesini ne kadar arttırırsak turizm çıtasını da o kadar yükseltiriz" değerlendirmesini yaptı.

Didim Turizm Derneği Başkanı Atabay, ev pansiyonculuğuna da değinerek, bu alana yeni düzenlemeler getirilmesi gerektiğini vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/altinkum-plaji-en-iyi-10-plaj-arasinda_69043.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!