Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ampul 11 Milyon TL'ye Değişti 41 Milyon Liralık Tasarruf Sağlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji verimliliği konusunda bilgi verdi. Aydınlatma amaçlı kullanılan akkor flamanlı lambaların 5 kat verimli kompakt floresanlı lambalarla değiştirildiğini dile getiren Yıldız, Başbakanlık genelgesiyle devlet kuruluşlarındaki 1 milyon 800 bin lambanın sökülüp yerine verimli lambaların takıldığını

Zaman Gazetesi
1 Ampul 11 Milyon TL'ye Değişti 41 Milyon Liralık Tasarruf Sağlandı

Kamu kurumlarındaki 1 milyon 800 bin ampulün tasarruflu lambalarla değiştirilmesiyle bütçeye 41 milyon lira tasarruf sağlandı. Tasarruflu lambalar için ise 11 milyon lira harcandı.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının bütçesini sunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji verimliliği konusunda bilgi verdi. Aydınlatma amaçlı kullanılan akkor flamanlı lambaların 5 kat verimli kompakt floresanlı lambalarla değiştirildiğini dile getiren Yıldız, Başbakanlık genelgesiyle devlet kuruluşlarındaki 1 milyon 800 bin lambanın sökülüp yerine verimli lambaların takıldığını söyledi.

Lamba değişikliği için 11 milyon lira harcandığını ifade eden Yıldız, "Söz konusu çalışma neticesinde kamu kuruluşlarında 23 kat daha iyi aydınlatma sağlanmış, elektrik tüketimi 102 megavat azaltılmış ve bütçeye yıllık 41 milyon lira kazandırılmıştır." dedi. Aralık 2008 ile Nisan 2009 yılları arasında kaçak elektrik kullanımının yüksek olduğu bölgelerde 4 milyon 800 bin tasarruflu ampul dağıttıklarını vurgulayan Yıldız, benzer çalışmaların süreceğini dile getirdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ampul-11-milyon-tlye-degisti-41-milyon-liralik-tasarruf-saglandi_74411.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • hukukçular delillerle ispat eder, mühendisler rakamlarla ikna eder. ben de ikna olup evdeki lambalarımı değiştiririm. hem ev ekonomisine hem ülke ekeonomisine katkıda bulunurum. mesele bu kadar basit ama. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!