Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Anel Grup, AB’den Destek Aldı KKTC’ye Güneş Santralı Kuracak

Anel Grup’tan yapılan açıklamada, ihale komisyonunun, Avrupa Birliği (AB) tarafından bu yılın haziran ayında ihaleye çıkarılan 1.26 MV boyutundaki güneş santralı ihalesinde, en iyi fiyatı veren ve teknik yeterliliği sağlayabilecek şirket olarak Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.’yi uygun gördüğü belirtildi.

Hürriyet Gazetesi
Anel Grup, AB’den Destek Aldı KKTC’ye Güneş Santralı Kuracak

Anel Grup’un, Avrupa Birliği (AB) Fonu desteğiyle KKTC’de güneş enerjisi santralı kuracağı bildirildi. Anel Grup’tan yapılan açıklamada, ihale komisyonunun, Avrupa Birliği (AB) tarafından bu yılın haziran ayında ihaleye çıkarılan 1.26 MV boyutundaki güneş santralı ihalesinde, en iyi fiyatı veren ve teknik yeterliliği sağlayabilecek şirket olarak Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.’yi uygun gördüğü belirtildi.

Tamamı AB tarafından finanse edilen, hibe olarak KKTC elektrik işletmelerine devredilecek olan ve KKTC’de kurulacak santralın, Akdeniz havzasının “en büyük güneş enerjisi santralı” özelliğine sahip olacağı kaydedildi. AB tarafından özel vergi muafiyetlerinin sağlandığı ve toplam 3.77 milyon Euro kontrat büyüklüğündeki projenin, “bir Türk firmasının şu ana kadar projelendirip kuracağı en büyük boyuttaki” güneş enerjisi santralı olacağı ifade edildi. Santralın yıllık 2 gigavatsaat (GWh) üretim yapacağı ve Adanın özellikle yaz mevsiminde elektriğin çok kullanıldığı gündüz saatlerinde oluşan elektrik kesintilerini ortadan kaldıracağı kaydedilen açıklamada, santralın inşaatına Ocak 2010’da başlanacağı ve 400 gün içinde tamamlanacağı bildirildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/anel-grup-abden-destek-aldi-kktcye-gunes-santrali-kuracak_74474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!