Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankiros-Annofer-Turkcast 2018 Gerçekleşti

Ankiros-Annofer-Turkcast ihtisas fuarları tüm döküm, demir-çelik ve demir dışı metaller sektörlerini buluşturdu.

yapi.com.tr
Ankiros-Annofer-Turkcast 2018 Gerçekleşti

Global metalurji sektörünün en önemli fuarlarından biri olan ANKIROS 2018 – “14. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, ANNOFER 2018 - 13. Uluslararası Demirdışı Metaller Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ve TURKCAST 2018 - 8. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı, 25-27 Ekim tarihleri arasında TÜYAP’da gerçekleşti.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen fuara, 46 ülkeden 1.020 firma katıldı. 401’i yerli, 619’u yabancı, toplam 1.020 firma standlarında sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile iş birliği yapmak isteyen yerli firmalarla bir araya geldiler. Fuar böylece katılımcı bazında kendi rekorunu kırmış oldu. Fuarda ayrıca uluslararası ziyaretçilerin ve delegasyonların yoğun katılımı dikkat çekti. Ziyaretçi bazında da kendi rekorunu kıran fuar üçlüsüne önceki fuarda toplam 17.000 ziyaretçi giriş yapmıştı.

Metalurji Sektörlerinin Ekonomiye Kattığı Değer
Türkiye’nin en fazla ihracat yapan firmaların toplam ihracat miktarı olan 92,3 milyar USD’nın %48’i metallerin ve metal yoğun endüstri alanları olurken Türkiye’nin toplam 157 milyar USD ihracatının %50’den fazlasının metaller ve metal yoğun üretim sektörleri sayesinde gerçekleşmektedir. Son 10 yıl içinde gerçekleşen sanayi yatırımları ile önümüzdeki yakın ve orta gelecek içinde metallere dayalı metal yoğun üretim alanlarında hızlı büyüme öngörülmektedir.

Fuarda Eş Zamanlı Etkinlikler Gerçekleştirildi
Gerek ticari gerekse bilgi alışverişi açısından metalürji dünyasının merkez noktası olan ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST fuar üçlüsünde, Uluslararası Döküm Kongresi, Metalurji Malzeme Kongresi, Çelik Zirvesi gibi eş zamanlı etkinliklerle, sektörel gelişmelerin, akademik araştırmaların uzmanlar ve sektörün profesyonelleri ile buluşmaları, karşılıklı etkileşim ve paylaşımlara platform yaratıldı. Bunun yanında, 3. TÜDÖKSAD Erdoğan Nas Çevre Ödülleri töreni ve Poster Sergisi, Hakan Karakaya Döküm Heykel Sergisi, 5. Dökümün Fotoğrafları Sergisi ve önceki fuarlarda da büyük ilgi gören “Cevdet Usta ile Döküm Yapıyoruz” etkinliğinde katılımcılar gerçek bir döküm deneyimi yaşadı. 15. Ankiros 5-7 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleşecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankiros-annofer-turkcast-2018-gerceklesti_168416.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!