Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Halis Toprak'a İkinci Darbe

Aslanlı Köşk Başbakan'ın Arkadaşına Gitti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Aslanlı Köşk, 23 milyon 800 bin lira bedelle Remzi Gür’ün oldu. Ramsey’in patronu Remzi Gür, Başbakan Erdoğan’ın çocuklarının eğitimi için burs veren işadamı olarak tanınıyor. TMSF satışın Hakan Berooğlu adına yapıldığını açıkladı. Berooğlu, Remzi Gür’ün şirketi Gürmen’in Operasyon

Vatan Gazetesi
Aslanlı Köşk Başbakan'ın Arkadaşına Gitti

 

 

 

 

 

 

TMSF tarafından ikinci kez satışa çıkartılan Halis Toprak’ın Aslanlı Köşk’ünü Ramsey’in patronu Remzi Gür 23.8 milyon TL’ye satın aldı. Remzi Gür, Başbakan Erdoğan’ın çocuklarının eğitimi için burs veren işadamı olarak tanınıyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan Aslanlı Köşk, 23 milyon 800 bin lira bedelle Remzi Gür’ün oldu. Ramsey’in patronu Remzi Gür, Başbakan Erdoğan’ın çocuklarının eğitimi için burs veren işadamı olarak tanınıyor. TMSF satışın Hakan Berooğlu adına yapıldığını açıkladı. Berooğlu, Remzi Gür’ün şirketi Gürmen’in Operasyon Direktörlüğü görevini sürdürüyor. TMSF Binasında dün gerçekleştirilen açık artırmada, 21 milyon 368 bin lira muhammen bedele sahip köşk, 16 milyon 150 bin lira üzerinde açık artırmaya sunuldu. Toplam 69 kez pey sürülen ihale sonucunda Hakan Berooğlu, 23 milyon 800 bin lira bedelle köşkü satın aldı.

8 bin 721 metrekare

Köşk, İstinye Caddesi, Kayıkçı Hüseyin Sokak, No: 82 İstinye, Sarıyer adresinde yer alıyor. Arsa ve su ahşap depo vasıflı 218 parseldeki, 8.721,73 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde, Aslanlı Köşk olarak nitelenen köşk, misafirhane ve eski eser bir bina bulunuyor.

Arsa vasıflı 4 parseldeki, 1.478,17 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde ise hizmetlilerin ikamet ettiği 2 adet bina ve 1 adet misafirhane mevcut. Birlikte kullanılmakta olan parseller arasında ayırıcı duvar bulunmuyor. 1.173 metrekare kullanım alanlı Köşk’te, bodrum, zemin kat ve 1 normal kat yer alıyor.

Halis Toprak 15 gün sonra köşkten çıkartılacak

Halis Toprak halen Aslanlı Köşk’te oturuyor. TMSF ile davalık olduğundan beri kira ödemeyen Toprak, Remzi Gür TMSF’ye evin bedelini öder ödemez mahkeme kararı ile Aslanlı Köşk’ten çıkartılacak. Köşk 2007 yılında da satışa çıkarılmış, o dönem bir alıcı çıkmamıştı.

Toprak itiraz etti: Bedel 164 milyon dolar olmalıydı

Toprak Holding, Aslanlı Köşk’ün satış fiyatı ile Afif Paşa Yalısı’nın satış fiyatı arasında fahiş fark söz konusu olduğunu, Aslanlı Köşk’ün değerinin 164 milyon dolar olması gerektiğini iddia etti. Toprak, satıştan dolayı oluşan 149.1 milyon dolar zararın TMSF’den talep edileceğini açıkladı. Denizle arasından yol geçen Köşk’ün bedelini önceki gün satılan denize sıfır Afif Paşa Yalısı ile kıyaslayan Toprak, "Aslanlı Köşk’ün metrekaresi 1.470 dolardan satıldı, en az 10 bin 120 dolar olmalıydı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aslanli-kosk-basbakanin-arkadasina-gitti_68237.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!