Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ataşehir'in Üçüzleri Bilirkişiye Takıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Ataşehir'de arsa karşılığı hasılat paylaşımı yöntemine göre 18 Eylül'de gerçekleştirilen ihale iptal edildi. İptale halen Danıştay 6. Dairesi'nde görülen Doğu Ataşehir'deki Soyak İnşaat'ın davasındaki bilirkişi raporu neden oldu.

Milliyet Gazetesi
Ataşehir'in Üçüzleri Bilirkişiye Takıldı

b>Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Ataşehir'de arsa karşılığı hasılat paylaşımı yöntemine göre 18 Eylül'de gerçekleştirilen ihale iptal edildi. İptale halen Danıştay 6. Dairesi'nde görülen Doğu Ataşehir'deki Soyak İnşaat'ın davasındaki bilirkişi raporu neden oldu.

Raporda Ataşehir'e yapılacak yeni projelerin bölgedeki yoğunluğu artıracağı görüşü bildirildi. Teknik ve sayısal hesaplama hataları olduğu gerekçesiyle rapora itiraz edecek olan Emlak Konut GYO yönetimi, 2.5 emsal olan ihalelerdeki inşaat yoğunluğunu Kadıköy'ün ilçe ortalama yoğunluğu olan 2.07'ye düşürerek ihaleyi yenilemeye hazırlanıyor.

3 yeni projenin, Emlak Konut GYO'nun projelendirdiği Kentplus, Uphill Court ve My World'den oluşan Batışehir'in üçüzlerinin de bulunduğu bölgeye inşa edilmesi planlanıyordu. Projelerden 2 milyar YTL civarında satış hasılatı ve 600 ile 800 milyon YTL arasında gelir bekleniyordu. Satıştan elde edilecek gelirin KEY hesaplarının tasfiyesinde kullanılması bekleniyordu.

İhaleye yedi teklif geldi
İhaleye yerli ve yabancı 7 teklif geldi. Teklif veren şirketler şular: Tulip-İlce İnşaat, Varyap, Teknik İnşaat-Konkur İnşaat, Ekşioğulları-Özteknik İnşaat, Gap-İttifak-Cihan konsorsiyumu, İhlas Holding-Yeşil İnşaat ve Artaş-Emlak Pazarlama.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atasehirin-ucuzleri-bilirkisiye-takildi_48955.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!