Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Autodesk Revit, Ankara ve İzmir Yapı Fuarları’nda

Bilgisayar destekli yapı tasarımında devrim yaratan Autodesk Revit, Türkiye’de Nisan 2003 sonu satışa çıkmıştı. Yapı 2003 İstanbul Fuarı’nda ilk de

Sayısal Grafik
Autodesk Revit, Ankara ve İzmir Yapı Fuarları’nda

b>Bilgisayar destekli yapı tasarımında devrim yaratan Autodesk Revit, Türkiye’de Nisan 2003 sonu satışa çıkmıştı. Yapı 2003 İstanbul Fuarı’nda ilk defa tanıtılan Autodesk Revit, şimdi Ankara ve İzmir’de de mimarlarla buluşacak.

SAYISAL GRAFİK, Autodesk’in yeni yapı tasarım ve projelendirme yazılımı Autodesk Revit’i, geçtiğimiz Nisan ayında pazara sunmuş ve Autodesk Revit’in ilk tanıtımı, Yapı 2003 İstanbul Fuarı’nda yapılmıştı. Bu fuarda büyük ilgi gören Autodesk Revit, şimdi de Ankara ve İzmirli mimarlarla buluşacak.

Autodesk Revit, yapı tasarımı ve projelendirmeye yönelik bir bilgisayar yazılımı. Parametrik yapısı ve oluşturduğu Yapı Bilgi Sistemi sayesinde, dokümantasyon işlerini en aza indirerek, tasarıma daha fazla zaman ayrılabilmesini sağlıyor. Autodesk Revit ile tasarım süreci içersinde eklenen her veri, sadece bir kere ekleniyor ve tüm süreç boyunca kullanılıyor. Yapılan her değişiklik, tüm dokümanlara anında yansıyor. Autodesk Revit, tasarımlarınızda üretkenliği, koordinasyonu ve kaliteyi artırıyor.

Arazi ve kütle çalışmasından detaylı uygulama çizimlerine ve metraja kadar, tüm aşamalarda üretkenliği, koordinasyonu ve kaliteyi artıran araçlar içeren Autodesk Revit, veritabanı bazlı ve parametrik çalışan bir yazılım. Autodesk Revit'te, her pafta, her 2 veya 3 boyutlu görünüş, her metraj listesi, aynı bina veritabanının farklı yansımaları olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı alışık olduğu görünüşlerde çalışırken, Autodesk Revit, bina için gerekli olan tüm veriyi topluyor, Yapı Bilgi Sistemi içerisinde saklıyor ve projenin diğer tüm gösterimlerine yansıtıyor. Autodesk Revit'in parametrik yapısı, yapılan her değişikliği (görünüşte, kesitte, metraj listesinde, paftada, kısacası nerede yapılırsa yapılsın), tüm dokümanlara iletiyor.

SAYISAL GRAFİK, Yapı Fuarları’nda Autodesk Revit’in yanı sıra, mimarların AutoCAD’i diye anılan Autodesk Architectural Desktop’ın yeni sürümü 2004’ü ve tasarım stüdyosunu sayısal ortama taşıyan Autodesk Architectural Studio yazılımlarını da tanıtacak.

Yapı 2003 Ankara
24-28 Eylül 2003
Altınpark Expo Center
Yapı 2003 İzmir
23-26 Ekim 2003
Kültürpark Fuar Alanı

http://www.yapi.com.tr/haberler/autodesk-revit-ankara-ve-izmir-yapi-fuarlarinda_5437.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!