Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AVM'lere Sohbet Odaları da Yapılacak

Bakkallardan, vatandaşa dört gözle beklenen alışveriş merkezlerine ilişkin yasal çalışma Meclis gündemine geliyor. Bu konuda hazırlanan yasa taslağında ‘Alışveriş Merkezleri’nde (AVM) sohbet odalarının kurulmasını içeren düzenleme olacak.

Radikal Gazetesi
AVM'lere Sohbet Odaları da Yapılacak

Bakkallardan, vatandaşa dört gözle beklenen alışveriş merkezlerine ilişkin yasal çalışma Meclis gündemine geliyor. Bu konuda hazırlanan yasa taslağında ‘Alışveriş Merkezleri’nde (AVM) sohbet odalarının kurulmasını içeren düzenleme olacak. Sanayi Bakanı Nihat Ergün, “AVM’lerle ilgili yasa çalışmasını şubat içinde parlamentoya sevk ederiz ve mart içinde de bunun yasalaşması mümkün olabilecektir” dedi. Sanayi Bakanı Ergün, yasa taslağı hakkında bir grup gazeteciye bilgi verdi.

Ergün, AVM’ler konusunda çok fazla öneri olduğunu bunların arasında mevcut AVM’lerin de yurtdışına çıkarılmasının yer aldığını belirtirken, şunları söyledi:

“Bundan sonrakiler şehirde trafik açısından, yerleşim düzeni açısından bir sorun meydana getirebilecek bir yerde yapılamak isteniyorsa, ona izin verilmesin, şurada yapılabilsin diye bir yön gösterebilirsin. Buna imkân verecek yeni tasarı. Ama şimdi mevcudu bir yere götüreyim, adam milyon dolarlık bir yatırım yapmış, bu yatırımı alıp nere götüreceksiniz. Bunların altında tekerlek mi var ki taşıyalım? ‘Kapatıyorum seni arkadaş git şehir dışında yap’ demenin imkânı var mı. Bunlar gerçekçi çözümler değil. Radikal önlemler parlak fikirler gibi geliyor, Chavez fikirleri gibi ama her ülkeye göre her şarta göre uyar fikirler olmuyor bazen.” Ergün şöyle dedi: “Bu konuda AB’de de şikâyetler var. Tedarikçi, zincir mağaza, AVM ilişkisini yeniden düzenlenmesi gerekir düşüncesiyle, hem şehir merkezlerinde bundan sonra nerede AVM olacak, otoparkı nasıl olacak, içinde kültür sanat faaliyetleri de yürütülmesini istiyoruz bu tasarıda. AVM olacaksa içinde, sohbet evi, imza günleri yapılabilecek, kitap satılacak birtakım sosyal aktivitelerin de yapılacağı mekânlar getiriyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/avmlere-sohbet-odalari-da-yapilacak_76252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!