Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği için Başvurular Başladı!

Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanından genç tiyatrocuları buluşturarak aralarında sanatsal işbirlikleri doğmasına ve kültürel alışverişler yaşanmasına olanak sağlayacak Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği için başvurular başladı! İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği’nin koordinasyonunda

yapi.com.tr
Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği için Başvurular Başladı!

Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanından genç tiyatrocuları buluşturarak aralarında sanatsal işbirlikleri doğmasına ve kültürel alışverişler yaşanmasına olanak sağlayacak Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği için başvurular başladı! İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği’nin koordinasyonunda düzenlenen Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği, 02 – 16 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleşecek.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti programının ana projelerinden biri olan Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği’ne başvurular tüm üniversite tiyatro toplulukları, tiyatro bölümleri ve konservatuarlara açık. 22 Ocak 2010 günü saat 17.00’a kadar başvuruların kabul edileceği şenlik ile ilgili bilgi ve şenlik başvuru formuna, www.istanbul2010.org adresinden ulaşılabilir. Bilgi ve başvurular için senlik@istanbul2010.org adresinden organizasyon ekibiyle temasa geçilebilir.

2008 yılında ‘İstanbul Üniversiteleri Tiyatro Şenliği’ olarak 22 tiyatro topluluğunun katılımıyla 12 üniversite sahnesinde, 2009 yılında ise ‘Türkiye Üniversiteleri Tiyatro Şenliği’ olarak Türkiye’nin dört bir yanından 42 tiyatro topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilen Şenlik, 2010 yılında, Avrupa’dan ve Türkiye’den çeşitli üniversite tiyatro topluluklarının İstanbul’da buluşacakları büyük bir festival olarak hayata geçirilecek. ‘Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği’ enerjisi, 15 gün boyunca, İstanbul’un farklı bölgelerindeki çeşitli mekanlardan şehre yayılacak. Şenlik kapsamında düzenlenecek atölye çalışmaları ve seminerlerin yanı sıra oyun sonrası gerçekleştirilecek tartışmalar da, sanatsal ve kültürel alışverişe olanak sağlayan yenilikçi ve özgün bir platform oluşturacak. Avrupa’nın dört bir yanından genç tiyatro yeteneklerini İstanbul’da bir araya getirecek olan Şenlik, tiyatro üzerine verimli tartışmalara ev sahipliği yapacak.Şenlikle eş zamanlı olarak, tiyatro eğitimini uluslararası anlamda tartışmaya açacak iki günlük uluslararası bir tiyatro eğitimi sempozyumu da düzenlenecek. “İstanbul 2010 Tiyatro Eğitimi Buluşması” isimli sempozyum kapsamında Türkiye ve Avrupa’dan eğitimciler ve tiyatro uzmanları, tiyatro eğitiminde yeni gelişmeler ve eğitimde tiyatronun rolü üzerine tartışacak.

Şenlik aracılığıyla, Avrupa üniversiteleri arasında sanatsal işbirliklerinin kurulması, ortak prodüksiyonların ortaya çıkarılması ve atölye çalışmalarının düzenlenmesi amaçlanıyor. Avrupa Üniversiteleri Tiyatro Şenliği’nin, süreklilik kazanarak, 2010 yılı sonrasında da uluslararası boyutta devam ettirilmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-universiteleri-tiyatro-senligi-icin-basvurular-basladi_75444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!