Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avusturya Boru Hattına Hız Veriyor

İran’dan Avusturya’ya doğal gaz taşıyacak boru hattı şebekesi için fizibilite çalışmaları hızlanırken, proje için AB fonlarından yararlanıldı.

NTV-MSNBCb>İran’dan Avusturya’ya doğal gaz taşıyacak boru hattı şebekesi için fizibilite çalışmaları hızlanırken, proje için AB fonlarından yararlanıldı.

Avusturya OMV şirketi, İran’dan Avusturya’ya doğal gaz taşıyacak bir boru hattı şebekesinin oluşturulması için yürütülen fizibilite çalışmalarının AB fonlarından yararlandığını açıkladı. Ortadoğu doğal gazını Türkiye ve Doğu Avrupa üzerinden taşımayı planlayan ve beş şirketten oluşan bir konsorsiyumun liderliğini yürüten OMV’nin İran’daki biriminin genel müdürü Klaus Angerer, “Fizibilite çalışmaları için AB fonları aldık” diye konuştu.

Boru hatlarının büyük bir yatırım gerektireceğini ancak Avrupa’nın da doğalgaz arzının güvenliğini sağlayacak yeni bir doğalgaz yolu istediğini söyleyen Angerer Reuters’e yaptığı açıklamada, ”(Boru hattının) yolu, AB’ye girmek üzere olan ve belirgin bir ekonomik büyüme hızı bulunan ülkelerden geçecek, dolayısıyla bu yol üzerinde doğal gaz talebi olacak” diye konuştu.
OMV’nin Sovyet doğal gazını 1960ların sonunda Batı Avrupa’ya taşıyan ilk şirket olarak ün kazandığını vurgulayan Angerer, şirketin Ortadoğu’dan doğalgaz taşıma konusunda da benzer bir başarı göstereceğini umuyor.
OMV, geçen yıl İran’daki büyük bir petrol alanı geliştirme projesinden çıkmış olmasına rağmen, Zagros bölgesindeki Mehr blokunda yürütülen petrol arama çalışmalarını izleyebilmek için bu ülkedeki varlığını sürdürüyor.
Angerer, bloktaki sondaj çalışmalarının üç hafta içerisinde başlayabileceğini de sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avusturya-boru-hattina-hiz-veriyor_8621.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!