Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ayasofya’ya Özel Koruma

Kültür Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğü, başta Ayasofya ve Türk İslam Eserleri müzeleri olmak üzere önemli tarihi eserlerin korumasını ihaleyle özel güvenlik şirketlerine verdi.

Hürriyet
Ayasofya’ya Özel Koruma

ültür Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğü, başta Ayasofya ve Türk İslam Eserleri müzeleri olmak üzere önemli tarihi eserlerin korumasını ihaleyle özel güvenlik şirketlerine verdi.

Kurum içi güvenlik görevlileri tarafından korunan müzelerden Ayasofya ve Türk İslam Eserleri müzelerinin 25 Nisan 2005 tarihinde yapılan ihalesini 20 firma arasından 8 ay için teçhizat dahil toplam 632 bin YTL ile en düşük teklifi vererek kazanan ‘TR Vip’ güvenlik şirketi, 90 güvenlik görevlisiyle iki eseri sıkı korumaya alacak. TR Vip’in Genel Koordinatörü Kenan Işık, şunları söyledi:

‘Bizim için Ayasofya bir prestij ve referans işi olacak. Bu nedenle para kazanmayı ikinci planda tutuyoruz. Temmuz başında güvenlik görevlilerimiz iş başı yapacak. Personelimizin giyiminden teçhizatına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar ayarlıyoruz. Çalışanlarımıza özel eğitim de veriyoruz. Buradan kuş uçurtmayacağız ama bir o kadar da ziyaretçilere güleryüzlü hizmet vereceğiz.’

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayasofyaya-ozel-koruma_28986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!