Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakan Özak: 6’lık Deprem Bile Yıkar

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’na bakanlığının bütçesini sunan Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, son yaşanan sel felaketi hakkında bilgi verdi. Diyarbakır, Batman, Mardin, Şırnak, Hakkarı ve Şanlıurfa’da 40’ın üzerinde insanın öldüğünü ve 5 milyon YTL’den fazla yardım gönderildiğini söyledi.

NTVb>TBMM Plan Bütçe Komisyonu’na bakanlığının bütçesini sunan Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, son yaşanan sel felaketi hakkında bilgi verdi. Diyarbakır, Batman, Mardin, Şırnak, Hakkarı ve Şanlıurfa’da 40’ın üzerinde insanın öldüğünü ve 5 milyon YTL’den fazla yardım gönderildiğini söyledi.

Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, “Bölgeye şu ana kadar 120 adet konteyner sağlanmış olup, 600 adet konteynere tamamlanacaktır. Ayrıca bölgede kiralık ev bulan afetzedeler için evleri yapılana kadar 6 ay süre ile kira yardımı yapılacak. Ağır hasar gören afetzedelerin evleri merkezi yerleşim yerlerinde TOKİ tarafından, kırsal alanda Afet İşleri Genel Müdürlüğü’müzce evini yapana yardım metoduyla en kısa sürede yapılacak.

Bayındırlık Bakanı Özak, Malatya, Ağrı, Adıyaman, Şanlıurfa, Kahramanmaraş’taki 2 bin 500 köy ve 863 mezradakı 240 bin binanın yarısından fazlasının 6 şiddetindeki bir depremde bile yıkılacağının tespit edildiğini belirtti.

Bakan Özak, bu kapsamda, büyük deprem tehlikesi taşıyan Palu-Sincik ve Gölbaşı-Türkoğlu fay hattındaki iki köyün yeniden inşaasına başlandığını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-ozak-6lik-deprem-bile-yikar_49571.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!