Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakırköy Belediyesi TOKİ Arazisine Talip

Ataköy sahilindeki arsayı satışa çıkardığı için Bakırköylülerden tepki gören Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bugün aynı ilçede başka bir arsanın satışı için ihaleye çıkacak. 1 milyon 852 bin lira bedelle satışa çıkarılan ve içerisinde Atatürk’ün büstü ile Selanik’te doğduğu evin maketinin bulunduğu 2 bin 57 metrekarelik arsaya talip olduklarını

Milliyet Gazetesi
Bakırköy Belediyesi TOKİ Arazisine Talip

Ataköy sahilindeki arsayı satışa çıkardığı için Bakırköylülerden tepki gören Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bugün aynı ilçede başka bir arsanın satışı için ihaleye çıkacak. 1 milyon 852 bin lira bedelle satışa çıkarılan ve içerisinde Atatürk’ün büstü ile Selanik’te doğduğu evin maketinin bulunduğu 2 bin 57 metrekarelik arsaya talip olduklarını açıklayan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, arsanın kendilerine satılmasını istedi.

"Yönetim alanı"

TOKİ tarafından bugün satışa çıkarılacak olan Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi ve Ataköy 9-10. Kısım Muhtarlığı’nın arasında bulunan 2 bin 57 metrekarelik arsaya Bakırköy Belediyesi talip oldu. Bakırköy Belediye Başkanı Erzen, bu konuda şunları söyledi:

"Bu alan, planlarda yönetim alanı olarak gözüküyor. ‘Büste ve Selanik Evi’ne projede yer verilecektir’ deniyor. TOKİ ihale şartnamesine ‘Tüzüğü Bakanlar Kurulu’nca onaylanan, kuruluş amacında ticari faaliyetleri olmayan, kamuya hizmet eden derneklerden, huzurevi, kan bağışı merkezi ve sosyal hizmet faaliyetlerinde bulunanlardan bu faaliyetlerini yürüttüğünü gösterir belgelerini ibraz edenler ihaleye iştirak edebilecektir’ hükmünü koymuş. Bu yüzden Bakırköy Belediyesi’ni ihaleye sokup sokmayacakları belli değil. Bizim iddiamız ilk önce Belediye olarak biz girmeliyiz. Bize satmazlarsa her türlü hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz."

"5 arsayı aldık"

Bu konuda Bakırköylülerin ve Ataköylülerin desteğini arkalarında hissettiklerini belirten Erzen, "Daha önce Ataköy’ün muhtelif yerlerinde 5 arsanın parasını ödeyip satın almıştık. TOKİ’nin Emlak Bankası’ndan devir aldığı arsalar üzerinde başta şehircilik ilkelerini gözardı eden tasarruflarının karşısında olmaya devam edeceğiz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakirkoy-belediyesi-toki-arazisine-talip_72153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!