Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkentte Mülkiyeliler Birliği Binası Tartışması

Başkent Ankara'da bu günlerde sıcak gündem maddelerinin dışında bir tartışma daha var. Yıllardır aydınların sanatçıların uğrak yeri olan Mülkiyeliler Birliği binası. Yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Ama Mülkiyeliler arasında görüş birliği yok. Bir kısmı tarihi binanın yıkılmasına karşı. Vakıf başkanı ise bu eleştirilere "Bina yıkılmıyor, sosyal ve

CNN TürkMülkiyeliler Birliği. Ankara'da bir bina. 60'lı yıllarda yapıldı. Yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Ve bu karar başkentlilerin gündeminde. Sadece aydınların, sanatçıların  değil, bir çok başkentlinin de sık uğradığı bir mekan Mülkiyeliler Birliği. Birçoğu yeni bina istemese de vakıf başkanı kararlı. Mülkiyeliler Birliği Vakfı Başkanı Ali Çolak yeni binada kütüphane, konferans  ve tiyatro salonu ile Mülkiyeliler Birliği müzesinin yer alacağını söyledi.

Ancak vakfın eski başkanlarından Füsun Çiçekoğlu'na göre binanın yeniden inşaası rant amaçlı. Binanın ne zaman yıkılacağı belli değil. Hukuki süreç işliyor. Bunlar tamamlandıktan sonra Mülkiyeliler Birliği'nin yaklaşık 40 yıllık binası yerini yeni bir yapıya bırakacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentte-mulkiyeliler-birligi-binasi-tartismasi_75677.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!