Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Belediye Şehirde Yeni Otopark Alanları Arıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rafet Bozdoğan, İstanbul'da ilçeler bazında tek tek otopark alanları belirlediklerini ve hedeflerinin 200-250 bin araçlık yeni otopark alanı üreterek toplam 500 bin araçlık kapasiteye ulaşmak olduğunu söyledi.

Zaman Gazetesi
Belediye Şehirde Yeni Otopark Alanları Arıyor

stanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rafet Bozdoğan, İstanbul'da ilçeler bazında tek tek otopark alanları belirlediklerini ve hedeflerinin 200-250 bin araçlık yeni otopark alanı üreterek toplam 500 bin araçlık kapasiteye ulaşmak olduğunu söyledi.

Şehrin otopark sorununu çözmek için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Bozdoğan, otoparklarla ilgili 2 konu üzerinde çalıştıklarını, birincisinin mevcut otoparkların işletilmesi, diğerinin de yeni otopark alanlarının belirlenmesi olduğunu söyledi. Bozdoğan, mevcut otoparkları açık ve kapalı olarak ikiye ayırdıklarını, açık otoparkların büyük bölümünü yol üzeri otoparklarının oluşturduğunu ve bunları belediyenin dışında hiç kimsenin işletemeyeceğini anlatarak, kamuya ait bu açık ve kapalı otoparkları daha efektif bir şekilde işletmek için İstanbul Park Anonim Şirketi (İSPARK) adında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir şirket kurulduğunu bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm açık ve kapalı otoparkların bu şirketin işletmesine devredildiğini kaydeden Bozdoğan, ''Her geçen gün 'değnekçi' diye tabir edilen yol üzeri otopark işletenlerin elinden bu otoparklar alınıyor, levhalandırılıyor ve şirketin resmi giyimli görevlileri görev alıyor. 6 ayda 8 bin 500 araçlık otopark zincirini işletmeye aldılar. Ücret politikası da vatandaşın kullanımını cezbedici.'' dedi.

Rafet Bozdoğan, kentte halen 220 bin araç kapasiteli otopark bulunduğu belirterek, “İstanbul'da hedefimiz 200-250 bin araçlık yeni otopark alanı üretmek ve toplam 500 bin araçlık kapasitesine ulaşmak.'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-sehirde-yeni-otopark-alanlari-ariyor_46607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!