Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaziçi Köprüsü Kararacak!

WWF tarafından, 27 Mart 2010 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında yapılacak Dünya Saati (Earth Hour) Kampanyası kapsamında ışıklarını bir saatliğine söndürecek dünyaca ünlü yapılara bu sene güvenlik harici aydınlatmaları kapatılacak olan Boğaziçi Köprüsü de ekleniyor.

NTV
Boğaziçi Köprüsü Kararacak!

STRONG>WWF tarafından küresel ısınmayla mücadele amacıyla bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Dünya Saati (Earth Hour) Kampanyası, 27 Mart 2010 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında yapılıyor.

Kampanya kapsamında ışıklarını bir saatliğine söndürecek Empire State Binası, Tapei 101 Gökdeleni,  Eyfel Kulesi, Buckingham Sarayı gibi dünyaca ünlü yapılara bu sene güvenlik harici aydınlatmaları kapatılacak olan Boğaziçi Köprüsü de ekleniyor. Dünya Saati Kampanyası’na bu yıl tüm dünyadan 6.000 ilçe, şehir ve belediyeden bir milyar insanın katılması bekleniyor. 

2007 yılında Avustralya’da başlayan ve 2008’de küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour), 2009 yılında bir rekora imza attı ve dünya çapında yürütülen en büyük kampanya olarak anılmaya başlandı. Milyonlarca insanın destek verdiği kampanyanın amacı, ışıkları bir saatliğine kapatarak küresel ısınmayla mücadele konusunda görsel bir mesaj göndermek.  Küresel ısınmayla mücadelenin ancak toplumun her kesimi tarafından benimsendiği takdirde başarıya ulaşılabileceğini belirten WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak; “Dünya Saati 2010, Türkiye’nin küresel ölçekte yaratılan bu değişimin içinde yer alması için büyük bir fırsat. Dünya Saati Kampanyası kapsamında Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü’nün ışıkları kapatılıyor. Bireylerin, şirketlerin, belediyelerin ve yerel yönetimlerin desteğiyle Türkiye’nin dört bir yanında 27 Mart 2010 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında ışıkların sönmesini bekliyoruz.” dedi.

WWF-Türkiye, küresel iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek bölgeler arasında bulunan ülkemizin  iklim değişikliğine uyum sağlamasına ve iklim değişikliği konusunda toplumsal farkındalık yaratmaya yönelik çalışmalar yapıyor.

Şubat ayı itibariyle kampanyaya katılacağını katılacağını bildiren belediyeler arasında, Kadıköy Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Balıkesir Susurluk Belediyesi yer alıyor. WWF-Türkiye; binlerce kişinin ve yüzlerce şirketin Dünya Saati'ne katılım bildirdiğini, 27 Mart 20:30’da başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde ışıkların 1 saatliğine kapatılacağını belirtiyor.

WWF-Türkiye, tüm bireyleri, şirketleri, belediyeleri ve yerel yönetimleri, Türkiye’nin en önemli sembollerinden biri olan Boğaziçi Köprüsü ile birlikte 27 Mart 2010 tarihinde 20:30-21:30 saatleri arasında ışıklarını bir saatliğine kapatmaya ve iklim değişikliğiyle mücadele için yaşam tarzımızda yapabileceğimiz küçük değişiklikleri düşünmeye davet ediyor. Kampanya hakkında detaylı bilgi ve katılım formu www.wwf.org.tr adresinde yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazici-koprusu-kararacak_77422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!