Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Birleşik Boru Fabrikaları Mannesmann Boru ile Birleşecek

Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A.Ş.'nin ( Şirket) hakim ortağı Borusan Mannesman Boru Yatırım Holding A.Ş.'nin yüzde 96 hissesine sahip olduğu M

Dünyab>Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A.Ş.'nin ( Şirket) hakim ortağı Borusan Mannesman Boru Yatırım Holding A.Ş.'nin yüzde 96 hissesine sahip olduğu Mannesmann Boru Endüstrisi T.A.Ş.'nin şirketle birleşmesine karar verildi.

Şirket'in borsaya gönderdiği açıklamasında 15 Mart 2004 tarihli Yönetim Kurulu toplantısına hakim ortak konumunda bulunanan Borusan Mannesman Boru Yatırım Holding A.Ş.'nin yüzde 96 hissesine sahip olduğu Mannesmann Boru Endüstrisi T.A.Ş. ile Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A.Ş.'nin birleştirilmesine karar verildiği duyuruldu.

Şirket açıklamasında göre birleşme Mannesmann Boru Endüstrisi T.A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde Borusan Boru tarafından devralınması suretiyle ile Borusan Boru bunyesinde gerceklestirilecek. 29 Şubat 2004 tarihli mali tabloların esas alınacağı birleşme işlemi için gerekli yasal işlemlerin başlatılması Yönetim Kurulu tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Birleşme ile mevcut durumun aynı hakim ortağa sahip olan ve stratejik kararların ortak platformda belirlendiği iki şirkette, tek bir bünyede birleşme ile fonksiyonel yönetim birimlerinin ortak olduğu ve sinerjilerin daha etkin hale dönüştürüldü bir yapnın hedeflendiği belirtildi. Birleşme sonrası Borusan Grubu'nun Türkiye'deki çelik boru üretim faaliyetleri Borsada işlem görür hale gelecek olup ürün, müşteri ve satış kanalı bazında zenginleşmiş yeni şirket yatırımcılara sunulmuş olacak

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-birlesik-boru-fabrikalari-mannesmann-boru-ile-birlesecek_9849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!