Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Makina 10 Yaşında

Caterpillar’ın Türkiye temsilcisi Borusan Makina, 10’uncu yıldönümünü kutluyor. 300 milyon Euro ciroyu hedefleyen kuruluş, Türkiye’nin yanı sıra Azerb

yapitr/Deniz Türkeri
Borusan Makina 10 Yaşında

aterpillar’ın Türkiye temsilcisi Borusan Makina, 10’uncu yıldönümünü kutluyor. 300 milyon Euro ciroyu hedefleyen kuruluş, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da da Caterpillar’ın tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

22.07.2004, İstanbul; İş makinaları ve güç sistemlerinde dünya lideri Caterpillar’ın Türkiye temsilcisi Borusan Makina, 10’uncu yıldönümünü kutluyor. Hizmet alanı ile Türkiye sınırlarını aşan Borusan Makina halen Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da Caterpillar’ın tek yetkili temsilcisi olarak faaliyet gösteriyor. Orta Asya’daki büyüme politikasını sürdürmeyi hedefleyen kuruluş, son olarak dünyaca tanınmış traktör firması Massey Ferguson traktörlerinin üreticisi AGCO’nun Kazakistan, ayrıca orman, demir-çelik, hurda gibi çeşitli sektörlerde kullanım olanağı bulunan Mantsinen Liman Kreynlerinin ise Türkiye temsilciliklerini aldı.

10’uncu kuruluş yıldönümü vesilesi ile bir açıklama yapan Borusan Makina Genel Müdürü Ercüment İnanç, başarıya giden adımları ekip olarak hep birlikte attıklarını, bu yolculuktan büyük heyecan ve gurur duyduğunu ifade etti. Müşterilerinde “Borusan Makina’dan al, problem yaşama” duygusunu yaşatmayı hedeflediklerini, bu yıl gerçekleştirmeyi planladıkları 210 milyon Euro ciroyu bu felsefeye borçlu olduklarını kaydetti. İnanç konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Müşterilerimiz bizden bir ürün ya da hizmet satın aldıkları zaman bunun kalite beklentilerine cevap vereceğini bilirler. Müşterilerimizin duygu ve düşüncelerini anlamaya ve duyarlı olmaya önem veriyoruz. Kendimizi onların yerine koyarak, ‘müşteri haklıdır’ felsefesinden yola çıkıyoruz.”

2007 yılında 300 milyon Euro ciro hedefleyen Borusan Makina’nın Türkiye ve Orta Asya’da yürüttüğü faaliyetler şöyle sıralanabilir:

Türkiye

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana bölge müdürlükleri ve bunlara bağlı şube müdürlükleri aracılığıyla faaliyetlerini sürdüren kuruluş, inşaat, madencilik, ziraat ve diğer sektörlerde kullanılan iş makinalarının satış, pazarlama, yedek parça ve servis konularını kapsayan müşteri destek hizmetlerini yürütüyor. Satış sonrası hizmetleri ile pazarda rakipsiz olan Borusan Makina, yedek parça stoku ile müşterilerinin ihtiyacını karşılıyor. 50 araçlık bir filodan oluşan gezici dış servis ekibi ile kuruluş Türkiye çapında yaygın bir hizmet ağına sahip.

Orta Asya

Kuruluş, 17 Ekim 1997 tarihinden bu yana, Bakü’de kurduğu tesis ve oluşturduğu uzman ekibiyle Azerbaycan’da Caterpillar’ın tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

1997 yılı sonunda Gürcistan’da ve 1999 yılında da Kazakistan’da Caterpillar’ın tek yetkili temsilcisi unvanını alan Borusan Makina, Orta Asya’daki büyüme atağının son adımını 2004 yılında Kırgızistan - Caterpillar temsilciliği ile attı. Borusan Makina, doğal kaynaklar açısından çok zengin olan bu bölgenin büyüme potansiyelinin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynamaya aday.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-makina-10-yasinda_15100.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!