Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Makina İran Pazarı İle Büyüyecek

Borusan Makina İran Pazarı İle Büyüyecek

yapi.com.tr
Borusan Makina İran Pazarı İle Büyüyecek

orusan Makina Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Kırgızistan'dan sonra Caterpillar’ın İran temsilciliğini de üstlendi.

İş makinaları ve güç sistemlerinde dünya lideri Caterpillar’ın Türkiye temsilcisi Borusan Makina, CAT ürünlerinin İran temsilciğini Balli Grubu ile birlikte üstlendi. Borusan Grubu’nun, İran’ın önde gelen özel sektör kuruluşlarından Balli Grubu ile arasında uzun yıllara dayanan bir işbirliği bulunuyor.

Petrol ve doğalgaz rezervleri açısından dünyada ikinci sırada yer alan İran, aynı zamanda önemli krom, bakır, demir ve kurşun yataklarına sahip bir ülke. Son yıllarda boru hattı, baraj inşası gibi büyük altyapı projelerine hız veren İran, bu özellikleriyle iş makinaları açısından önemli bir pazar oluşturuyor.

Borusan Makina Genel Müdürü Ercüment İnanç, yaklaşık 70 milyonluk nüfusu ve zengin yer altı kaynakları ile İran gibi dev bir pazarda Borusan Makina’nın faaliyete başlamasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. İnanç konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Distribütörlük, Borusan grubunun dört temel faaliyet alanından biri ve hedeflerimiz içinde önemli bir yere sahip. İran’ın da Borusan Makina’nın faaliyet alanına katılmasıyla distribütörlük alanındaki gelirlerimizin önemli bir bölümü dış pazarlardan gelmeye başlayacak. Bu gelişme, Borusan Makina’nın 11 yıllık başarılı çizgisinin ve sunduğu kaliteli hizmetin doğrudan bir sonucu.”

Borusan Makina

Türkiye iş makinaları sektörünün lider kuruluşu Borusan Makina kurulduğu 1994 yılından bu yana, iş makinaları ve güç sistemlerinde dünyanın lider firması Caterpillar’ın Türkiye temsilciliğini sürdürüyor. Genel inşaat, altyapı projeleri ve madencilik gibi sektörlerde kullanılan Caterpillar iş makinalarının satışı ve pazarlamasını gerçekleştiren Borusan Makina, aynı zamanda yedek parça ve servis konularını kapsayan müşteri destek hizmetleri de veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-makina-iran-pazari-ile-buyuyecek_27990.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!