Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BOTAŞ, Nabucco Projesi için Kaynakçı Aranmadığını Açıkladı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Nabucco Projesi kapsamında herhangi bir kaynakçı veya diğer meslek grubundaki kişilerin istihdamının söz konusu olmadığını bildirdi.

yapi.com.tr
1 BOTAŞ, Nabucco Projesi için Kaynakçı Aranmadığını Açıkladı

STRONG>Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Nabucco Projesi kapsamında herhangi bir kaynakçı veya diğer meslek grubundaki kişilerin istihdamının söz konusu olmadığını bildirdi.

BOTAŞ'ın resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, bazı basın-yayın organlarında Nabucco Projesi çerçevesinde çok sayıda kaynakçı istihdam edileceği, istihdam edilecek bu kaynakçıların vakit kaybetmeden BOTAŞ'a başvurmaları yönünde haberler çıktığı hatırlatıldı.

Açıklamada, Nabucco Projesi'nin BOTAŞ, Bulgargaz, Transgaz, MOL, OMV ve RWE şirketlerinin ortağı olduğu Nabucco Gas Pipeline International Şirketi (NIC) tarafından yürütüldüğü hatırlatılarak, söz konusu şirketlerin NIC'de eşit hisseye sahip olduğu, kararları da oybirliği ile aldıkları vurgulandı.

Nabucco Boru Hattının geçtiği ülkelerde inşaat ve işletme işlerinin yasalara uygun ve verimli yürütülebilmesi amacıyla NIC tarafından her ülkede bir Ulusal Nabucco Şirketi (NNC) kurulacağı ve tüm bu taleplerin o şirketler tarafından değerlendirileceği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Sonuç olarak, Nabucco Projesinin hayata geçirilme aşamasındaki işler ülkemizde kurulacak BOTAŞ dışındaki bir şirket tarafından yapılacağından, BOTAŞ tarafından bu proje kapsamında kaynakçı veya diğer meslek grubundaki kişilerin istihdamı söz konusu değildir.'' (AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/botas-nabucco-projesi-icin-kaynakci-aranmadigini-acikladi_78385.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • eee hayırlısı olsun yine işsiz kaldıkk YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!