Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTK Projesiyle İlgili Protokol İmzalandı

2011 yılında tamamlanması planlanan Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 'Demir' İpek Yolu olarak adlandırılan projenin bir protokolü daha Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan arasında imzalandı. Bodrum İsis Otel'de düzenlenen imza töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2 günlük bir çalışmayı teknik

CNN Türk
BTK Projesiyle İlgili Protokol İmzalandı

2011 yılında tamamlanması planlanan Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 'Demir' İpek Yolu olarak adlandırılan projenin bir protokolü daha Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan arasında imzalandı. Bodrum İsis Otel'de düzenlenen imza töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2 günlük bir çalışmayı teknik heyetlerin tamamladıklarını ve projenin planlanan biçimde sürdüğü konusunda mutabakat sağlandığını söyledi.

Yıldırım, "Projeyle ilgili bazı teknik detaylar konusunda gerek değişiklikler, gerek bundan sonra yapılacak işler, gerekse kontrolle ilgili bu protokol, ana anlaşmanın bir parçası olarak yapılmış oldu" dedi. İzleme komitesinin gelecek aylarda yeniden biraraya geleceğini ve projenin gidişatının kontrol edileceğini belirten Yıldırım, gerekirse burada alınan kararların uygulama evrelerinin de değerlendirileceğini söyledi.

Yıldırım, "Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye için, bölge için, Asya ve Avrupa için hayati öneme sahip bu projenin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bakan arkadaşlarıma, teknik arkadaşlara, emeği geçen bürokratlara, yüklenici firmalara da yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Daha sonra hazırlanan protokol, Yıldırım, Gürcistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Lasha Zvania ve Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Memmedov arasında imzalandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btk-projesiyle-ilgili-protokol-imzalandi_69202.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!