Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bulgaristan Karadeniz Kıyısındaki İnşaat Patlamasına Sınır Getiriyor

Bulgaristan Karadeniz Kıyısındaki İnşaat Patlamasına Sınır Getiriyor

Referans Gazetesib>Bulgar hükümeti, ülkenin en önemli turizm merkezi haline gelen Karadeniz kıyı şeridinde yapılacak inşaatlara önemli bir kısıtlama getirmeye hazırlanıyor. Son dönemde emlak sektöründe yaşanan patlamanın da etkisiyle özellikle AB vatandaşlarının mülk sahibi olduğu bölgede, bundan sonra yeni inşaatların yapılabilmesi için altyapının tam olması şartı aranacak.

Hükümet üyelerinin imzasına açılan ve kabul gören tasarının, daha önce tamamlanmış inşaatları kapsamadığı bildiriliyor. Toplam uzunluğu 380 kilometreyi Karadeniz sahil şeridi, bugün Bulgaristan'ın yılda ortalama yüzde 11'lik bir büyüme kaydeden turizm sektörünün lokomotifi haline gelmiş durumda.

Ancak sektörün önde gelen kuruluşları, aşırı yapılaşmanın kısa süre içinde bu kazancı baltalayacağından endişe ediyor. Russkaia Gazete adlı yayında çıkan bir habere göre Bulgaristan Seyahat Acentaları Birliği, bu nedenle yönetimin çevreyi ve doğal güzellikleri gözeten bir imar planı çıkarılması konusunda harekete geçmesini istedi.

Bulgaristan'da özellikle turizm yörelerine artan ilgi, emlak fiyatlarını geçtiğimiz yıl ortalama yüzde 20 oranında artmasına neden olmuştu. Bu oranın önümüzdeki birkaç yıl da yüzde 10 ila 15 arasında bir artışla devam edeceği tahmin ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bulgaristan-karadeniz-kiyisindaki-insaat-patlamasina-sinir-getiriyor_42038.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!