Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Toplu Ulaşımda Elektronik Sisteme Geçiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda elektronik sisteme geçiyor. Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser, BursaRay Merinos İstasyonu’nda düzen

Zamanb>Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda elektronik sisteme geçiyor. Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser, BursaRay Merinos İstasyonu’nda düzenlediği basın toplantısında, ‘’Bu–Kart’’ adlı elektronik bilet sistemiyle birlikte Bursa’da toplu ulaşımda yeni bir çağ başlayacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda elektronik sisteme geçiyor. İlk olarak, BursaRay bileti satın alma işlemlerinin 20 Mart’tan itibaren elektronik ortamda gerçekleşmesi planlanırken, sistemin daha sonra belediye ve özel halk otobüslerinde de kullanılması hedefleniyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser, BursaRay Merinos İstasyonu’nda düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Bu–Kart’’ adlı elektronik bilet sistemiyle birlikte Bursa’da toplu ulaşımda yeni bir çağ başlayacağını söyledi.

‘‘Bu–Kart’’ın, bir aylık deneme süresi boyunca ilk etapta kağıt bilet halinde 20 Mart’tan itibaren BursaRay gişelerinden satışa sunulacağını anlatan Bilenser, denemenin ardından kağıt bilet uygulamasına son verileceğini ve ‘‘Akıllı Bu–Kart’’ın sisteme dahil edileceğini bildirdi.

Başkan Bilenser, ‘‘Akıllı Bu–Kart’’a sahip olmak isteyenlerin, bir defaya mahsus olmak üzere mevcut abonman biletlerinin 4 katı kadar ücret ödemesi gerektiğini belirterek, istenildiği kadar yükleme yapılabilecek kartın, indirimli bilet tarifesinden yararlanan veya ücretsiz seyahat hakkına sahip olanlar için kişiselleştirilebileceğini vurguladı.

Öncelikle BursaRay’da hizmet vermeye başlayacak olan ‘’Akıllı Bu–Kart’’ın, daha sonra belediye ve özel halk otobüslerinde de geçerli olacağını kaydeden Bilenser, ‘‘Elektronik bilet sistemi (Bu–Kart) ile toplu ulaşım artık çok daha hızlı, güvenli ve ekonomik olacak.’’ dedi. Bilenser, kurumu ve entegrasyonu EAS–Sistaş ortaklığında Fransız firması ASCOM tarafından gerçekleştirilen sistemin, ihaleyi kazanan E–Kent firması tarafından 6 yıl süreyle işletileceğini anlatarak, bu sürenin sonunda, sistemin belediyeye geçeceğini bildirdi.

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Caddesi’ndeki tarihi belediye binasının girişindeki otopark olarak kullanılan boş alana, daha önce görev yapan belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin isimlerinin yer alacağı özel “anıt pano” inşa ettirecek. Anıt panonun yer alacağı alanda Büyükşehir Belediyesi’nin yeni çalışmaları da sergilenecek.

Geçtiğimiz hafta başından itibaren devam eden çalışmaların ay sonuna kadar bitirileceği, anıt panonun etrafında park şeklinde çevre düzenlemesinin yapılacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-buyuksehir-belediyesi-toplu-ulasimda-elektronik-sisteme-geciyor_3592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!