Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bursa'da Dev Projeler Start Alıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı geleceğe taşıyacak projelerin uygulama safhasına geçildiğini söyledi. Recep Altepe, AK Parti Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediye Meclis üyeleri ile ilçe yöneticilerine Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM)

Zaman Gazetesi
Bursa'da Dev Projeler Start Alıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı geleceğe taşıyacak projelerin uygulama safhasına geçildiğini söyledi. Recep Altepe, AK Parti Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediye Meclis üyeleri ile ilçe yöneticilerine Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yıldırım Beyazıt Salonu'ndaki toplantıya Devlet Bakanı Faruk Çelik de katıldı.

Bursa'nın sadece ana arterlerinde değil merkeze bağlı tüm ilçelerinde altyapıdan ulaşıma, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar 800'ün üzerinde proje hazırladıklarının altını çizen Başkan Altepe, projelerde bir bir uygulamaya geçildiğini kaydetti.

Bursa'nın yarım asırlık simgesi olan teleferiğin yenilenerek, oteller bölgesine 21 dakikada ulaşımı sağlayacak olan projede sona gelindiğini belirten Altepe, "İstasyonlarla ilgili son kurul onayı kaldı. Anıtlar Kurulu'nun ilk toplantısında onayların çıkmasını bekliyoruz. Ardından bu projenin temelini atacağız ve bir yıl içinde de inşaatı tamamlamayı hedefliyoruz. Taşıma kapasitesi 10 kat artacak olan yeni teleferik sayesinde kent merkezindeki otellerde kalan yerli ve yabancı turistler de gün içinde dağa çıkıp, kayak yaptıktan sonra tekrar otellerine dönebilecek. Bu sayede Uludağ'ın kent ekonomisine katkısı artacak." dedi.

Alacahırca ve Pınarbaşı mahallelerinde etkili olan sel baskınının ardından Cilimboz Deresi yatağındaki evlerin tamamının sular altında kaldığını hatırlatan Başkan Altepe, bu evlerin tamamının kamulaştırılması için düğmeye bastıklarını dile getirdi. Bu felaketi hem bölge halkı hem de Bursa için fırsata dönüştürmeyi amaçladıklarının altını çizen Altepe, "Değer tespitlerine başladık. Şimdi ev sahiplerini tek tek belediyeye davet edip, fiyat konusunda anlaşmaya çalışacağız. Anlaştığımız binaların paralarını ödeyip, hemen yıkıma başlayacağız." diye konuştu.

Başkan Altepe'nin sunumunun ardından kürsüye gelen Devlet Bakanı Faruk Çelik ise AK Parti döneminde yerel yönetimlerde önemli çalışmalara imza atıldığını ifade etti.

Türkiye'de ve Bursa'da temel atma dönemlerinden açılışların yapıldığı bir döneme geçildiğini ifade eden Bakan Çelik, şunları söyledi: "Biz bugüne kadar millete taahhüt ettiklerimizi hep yaptık. Yüzümüzü hiç kızartmadık. Önümüzde 2011 seçimleri var, ardından 3 sene çabuk geçer ve yerel seçimlere gideriz. AK Partili belediyelerle 3'üncü dönemi de tamamlarsak, Bursa'yı geri dönülmesi mümkün olmayan bir noktaya taşıyabiliriz. Çünkü sabah 08.00'den gece 24.00'e kadar çalışacak AK Parti kadroları dışında kadro yok. Ondan sonra başkaları gelse bile, bizim için 'geldiler, çalıştılar, bu kente imzalarını attılar' diyecekler. Bu nedenle işin sahibi olmama lüksümüz yok. Aynı moral ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursada-dev-projeler-start-aliyor_83670.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!