Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'nın Yeni Stadının Temeli Baharda Atılacak

Bursaspor'un elde ettiği başarılarla eksikliği iyice hissedilmeye başlanan stadyumda beklenilen adım atılıyor. Proje çalışmasında son aşamaya gelinen stat için ilk kazma baharla birlikte vurulacak. Atatürk Stadı'nın yerine yapılacak yeni stadyumun 34 bin kapasiteli olacağı belirtildi. Stadın maliyetinin 60 milyon TL civarında olması tahmin

Zaman Gazetesi
Bursa'nın Yeni Stadının Temeli Baharda Atılacak

Bursaspor'un elde ettiği başarılarla eksikliği iyice hissedilmeye başlanan stadyumda beklenilen adım atılıyor. Proje çalışmasında son aşamaya gelinen stat için ilk kazma baharla birlikte vurulacak. Atatürk Stadı'nın yerine yapılacak yeni stadyumun 34 bin kapasiteli olacağı belirtildi. Stadın maliyetinin 60 milyon TL civarında olması tahmin ediliyor.

'Şehir içine mi, şehir dışına mı, belediye tarafından mı kulüp tarafından mı yapılsın' yönündeki tartışmalarına son noktayı koyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, projenin bitmek üzere olduğunu, stat inşaatının 1,5 yılda tamamlanacağını açıkladı. Atatürk Stadı'nın yerine yapılacak stadyumun proje çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. İlk kazmanın vurulmasıyla birlikte 1,5 senede tamamlanması hedeflenen inşaat kapsamında Atatürk Stadyumu, Kültürpark istikametine doğru kaydırılacak.

Proje kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğü, spor salonu, yüzme havuzu ve lojmanlar yıkılacak. Yıkılan birimler Nilüfer'e taşınacak. Nilüfer'de inşaatı yıllardır tamamlanamayan spor kompleksinin de bir an önce tamamlanması için Ankara'dan 25 milyon TL'lik ödeneğin önümüzdeki günlerde Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne gönderilmesi bekleniyor. Toplam 34 bin kişilik kapasitede olması planlanan yeni stadyumda engelliler için özel koltuklar da yer alacak. Mevcut stad bölüm bölüm yıkılacağı için Bursaspor 1,5 yıllık inşaat süresince maçlarını Atatürk Stadyumu'nda oynayabilecek.

İhale süreci sebebiyle stadın maliyeti açıklanmıyor; ancak yaklaşık 60 milyon TL'yi bulması bekleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ise stat yapımının büyük bir maliyet getirdiğini, stadın sadece Bursaspor'un değil Bursa'nın anıtsal yapılarından biri olacağını söyledi. Stadın yapılması için yeni kaynakların bulunması gerektiğini kaydeden Altepe, belediyeye ait bazı arsaların bu amaçla satılacağını vurguladı. Yeni stadın sosyal cazibe merkezleri ile şehre güzellik katacağını anlatan Başkan Altepe, şunları söyledi: "Türkiye'mizin ulusal arenada belli bir seviyeye gelmesi için belli tesis kalitesine ulaşması gerekiyor. Bursa'nın da yakışan tesislere kavuşması gerekiyor. Bizler de belediye olarak her türlü katkıyı koymaya hazırız. Bursa için atılması gereken bir adım. Bursa'nın gündeminde olan bu projeyi seçim öncesi ele almıştık. Bursa ile özdeşleşen bir stat yapmak istiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-yeni-stadinin-temeli-baharda-atilacak-_75383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!