Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BursaRay B Etabında Deneme Seferleri Mart Ayında Başlıyor

Haşimişcan Caddesi'nden başlayan BursaRay B etabı inşaatı yüzde 70 seviyesine ulaştı. 1 kilometresi tünel, 450 metresi ise viyadükten oluşan hattın toplam uzunluğu 4 bin 800 metre olacak.

Zaman Gazetesi/Fatih KARAKILIÇ
BursaRay B Etabında Deneme Seferleri Mart Ayında Başlıyor

aşimişcan Caddesi'nden başlayan BursaRay B etabı inşaatı yüzde 70 seviyesine ulaştı. 1 kilometresi tünel, 450 metresi ise viyadükten oluşan hattın toplam uzunluğu 4 bin 800 metre olacak.

Temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Ocak 2005 tarihinde atılan ve 'BursaRay' olarak bilinen Bursa metro projesinin B etabında deneme seferleri 2008'in Mart ayında başlayacak. Yapımı nedeniyle trafikte sıkıntılara sebep olan metro çalışmalarının yüzde 70'inin, viyadüklerin ise yüzde 90'ının tamamlandığı öğrenildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan BursaRay B etabı çalışmalarının yavaş ilerlemesine vatandaşlar ve çalışmaların yapıldığı bölgelerdeki esnaf tepki göstermişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli törenle atılan BursaRay B etabının bitiş tarihi ilk olarak 2007 Ocak ayı olarak açıklanmıştı. Kredide meydana gelen aksamalar nedeniyle daha sonra 2007 Haziran'da biteceği söylenen BursaRay B etabının son olarak 2008 Mart ayında deneme seferlerine başlanacağı belirtildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgiye göre, çalışmaların son aşamaya geldiği bildirildi.

Haşimişcan Caddesi'nden başlayan BursaRay B etabı inşaatının fizikî gerçekleşmesi yüzde 70 seviyesine ulaştı. Bir kilometresi tünel, 450 metresi ise viyadükten oluşan hattın toplam uzunluğu 4 bin 800 metre. Mevcut sistemi Ankara yoluna bağlayacak olan Gökdere Viyadüğü inşaatının ise yüzde 90'ı tamamlandı. 70 direk dikilen viyadük inşaatında 1.400 ton çeliğin kullanılacağı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursaray-b-etabinda-deneme-seferleri-mart-ayinda-basliyor_55793.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!