Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bütün Oklar Güneş Enerjisini Gösteriyor

Greenpeace örgütü, Avrupa Güneş Termal Elektrik Birliği (ESTELA) ve Uluslararası Enerji Ajansına (IAE) bağlı SolarPACES grubu tarafından hazırlanan rapora göre, güneş enerjisinin aynalar aracılığıyla toplanması teknolojisi (CSP) alanında yapılacak büyük yatırımlar aynı zamanda geniş çapta istihdam olanakları yaratacak ve iklim değişikliği ile

CNN Türk
Bütün Oklar Güneş Enerjisini Gösteriyor

Greenpeace örgütü, Avrupa Güneş Termal Elektrik Birliği (ESTELA) ve Uluslararası Enerji Ajansına (IAE) bağlı SolarPACES grubu tarafından hazırlanan rapora göre, güneş enerjisinin aynalar aracılığıyla toplanması teknolojisi (CSP) alanında yapılacak büyük yatırımlar aynı zamanda geniş çapta istihdam olanakları yaratacak ve iklim değişikliği ile mücadelede de önemli fayda sağlayacak.

Raporun yazarlarından olan, Greenpeace'den Sven Teske, güneş enerjisi tesislerinin yenilenebilir enerji kaynakları konusunda gelecekteki en büyük proje olacağını ifade etti.

28 sayfalık raporda, güneş enerjisi santrallerine bu yıl yapılacak yatırımların 2 milyon euro'yu aşacağının tahmin edildiği ifade edildi. Raporda, "güneşten sağlanacak enerjinin, 2030'da dünyanın gereksiniminin yüzde 7'sini, 2050'de ise yüzde 25'ini karşılayacağının hesaplandığı" bildirildi.

Bu santrallerin tümünün 2050'deki toplam kapasitesinin ise yıllık 1500 gigavat olacağının tahmin edildiği kaydedildi.

Bu hedefe ulaşılabilmesi için her yıl yapılacak yatırımların 2015'te yıllık 21 milyar euro'ya, 2050'de ise yıllık 174 milyar euro'ya yükselmesi gerekiyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/butun-oklar-gunes-enerjisini-gosteriyor_69238.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!