Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyük Ankara Yeni Adıyla Tekrar Açıldı

Çelikler Yatırım Holding tarafından 110 milyon dolara restore edilen ve geçen ay düzenlenen imza töreniyle Rixos Hotels’e devredilen eski adıyla Büyük Ankara, yeni adıyla Grand Ankara Rixos Oteli, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

Hürriyet Gazetesi
Büyük Ankara Yeni Adıyla Tekrar Açıldı

Çelikler Yatırım Holding tarafından 110 milyon dolara restore edilen ve geçen ay düzenlenen imza töreniyle Rixos Hotels’e devredilen eski adıyla Büyük Ankara, yeni adıyla Grand Ankara Rixos Oteli, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, otelin açılış yemeğinde yaptığı konuşmada, turizm sektöründe çalışan firmalara hükümetin her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Rixos Grand Ankara gibi beş yıldızlı otellerin artmasıyla sektörde birçok açığın kapanmaya başladığını belirten Erdoğan, altı yıl önce göreve geldiklerinde uluslararası toplantıların düzenleneceği mekanlar konusunda sıkıntılar yaşandığını anlattı.

Başkent ama kaç otel var

Ankara’nın, uluslararası toplantılarda çok rahat hareket edilebilecek merkez olması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Zira başkent ama 'Kaç tane beş yıldızlı otelimiz var?' dersek o zamanlarda bunlar parmaklarımızın sayısını geçmiyordu. Tabii bu övünülecek bir şey değil. Bu sayının artması gerekiyor" diye konuştu.

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, açılış ardından verilen yemek öncesinde yaptığı konuşmada, Rixos’un otelcilik sektöründe sürekli büyüdüğünü söyledi.

Rixos Grand Ankara’da yurt dışından gelen müşterilerine Türk misafirperverliğini göstereceklerini anlatan Tamince, "Dünyanın değişik yerlerinde markamızı ve ülkemizin imajını farklı yerlere taşıdık. 2009 yılı sonunda yurt içi ve dışındaki toplam otel sayımızı 12’ye çıkaracağız" dedi.

Otelin giriş kapısında, eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Çelikler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik ile kurdeleyi keserek oteli hizmete açtı.

Otel elektriğini kendi üretiyor

Çelikler Yatırım Holding Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahir Çelik, Büyük Ankara’yı 2006 yılında devir aldıkları ve ardından geçen üç yıllık sürede yaptıkları proje ve inşa çalışmalarıyla yapının 22 bin metre kareden 60 bin metre kareye çıktığını kaydetti.

Söz konusu çalışmalarda inşaat alanındaki son teknolojinin hemen hemen hepsinin kullanıldığını ve 36 milyon 830 bin dolarlık alım bedelinin yanı sıra, 70 milyon dolar yenileme yatırımı yapılan otelin full otomasyon-akıllı bina teknolojisine sahip olduğu bilgisini verdi.

Otelin elektriğini kendi ürettiğini, servislerinde ücretsiz internet ve bilgisayar telefonu hizmeti sunacaklarını da ifade eden Çelik, otelde 300 Ankaralı’ya istihdam sağlayacaklarını söyledi.

Grand Ankara Rixos’da 129’u standart, 20’si grand suit, 64’ü köşe, bir executive suite ve bir kral dairesi olmak üzere 215 oda bulunuyor.

Otelde spa, kapalı yüzme havuzu, aletli jimnastik salonu, sauna, jakuzi ve buhar odası imkanları sunuluyor.

Grand Ankara ve Anadolu isimli iki balo salonu bulunan otelde, iki konferans salonu ve 12 adet toplantı odası tasarlandı.

Otelde yerli veya yabancı şirket ve kurumlara yönelik uzun vadeli kiralık özel ofisler mevcut.

Büyük Ankara’da, bilgisayar, fax ve fotokopi makinesi imkanlarının sunulduğu sekreterlik hizmetleri de verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuk-ankara-yeni-adiyla-tekrar-acildi_68900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!