Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: "Ankara Cazibe Merkezi Olacak"

Başkan Gökçek, "Ankara'ya turist getirmek için dev iş merkezleri yapılıyor. İşadamlarından tek talebimiz var. Bize orijinal proje ile gelin. İş merkezinize her türlü desteği verelim diyoruz. Yani prestij projelere canı gönülden destek veriyoruz" diye konuştu.

ankara-bel.gov.tr
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: "Ankara Cazibe Merkezi Olacak"

nkara'nın turizm merkezi haline gelmesi için de çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Gökçek, "Ankara'ya turist getirmek için dev iş merkezleri yapılıyor. İşadamlarından tek talebimiz var. Bize orijinal proje ile gelin. İş merkezinize her türlü desteği verelim diyoruz. Yani prestij projelere canı gönülden destek veriyoruz" diye konuştu.

Dış turisti çekmek için ise Disneyland ve Dev Hayvanat Bahçesi projelerini gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Gökçek, "5 yıl içinde bunları yapabilirsek turist gelir. Yerli turiste Arap turiste hitap etmek istiyorum. Batılı turist denize gider, İstanbul'a Antalya'ya gider. Özellikle Arap turist çok para bırakır. Alışveriş merkezleri ve bizim yapacağımız tarihi ulus projesi gibi projeler onları çeker. Hacı Bayram Camii de dini turizm açısından çok önemli. Orasını da düzenleyeceğiz" dedi.

Disneyland'ın Ankara'yı turizmde havaya uçuracağını belirten Başkan Gökçek, "AOÇ Kanunu'na göre hayvanat bahçesini özele yaptıramıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak yapacağız. Fakat Disneyland'ı özele yaptırma şansımız olduğu için bunu değerlendirmek istiyoruz. Disneyland'ı yapmak kaydıyla yanındaki TOKİ'ye ait araziye de ister iş merkezi, ister hastane ine isterse istediğini yapsın. Yeterki Disneyland'ı yapsın, her türlü desteği vereceğiz" diye konuştu.

Çay yolu metrosu ile ilgili bir soruyu cevaplandıran Başkan Gökçek, Çay Yolu metrosunun tamamlanması için doğalgazın özelleştirilmesini beklediklerini ve bu olduğu takdirde 1,5 yıl içerisinde tüm metroları bitirebileceklerini ifade etti.

Örnek başkent
ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Bozbeyoğlu da Başkan Gökçek'in Ankara'ya hizmeti bir görev haline getirdiğini belirterek, şunları söyledi:

"12 yıl Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere 23 yıldır Ankaralılara hizmeti görev edinmiş, AB standartlarında örnek bir başkent oluşturmayı hedeflemiş Melih Gökçek'e, Ankaralı iş adamları olarak desteğimizi anımsatmak için bu toplantıyı düzenledik. Eskiden Ankara memur kenti olarak biliniyordu bugün önemli bir sanayi kenti haline dönüşmüştür. Köyden şehir haline gelmiştir. Avrupa'da köyden başkente dönüştürülen bir başka şehir daha yoktur."

Su sıkıntısı ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e sonuna kadar güvendiklerini belirten Cengiz Bozbeyoğlu, "Ankara'nın su problemi var ama Ankaralıların su problemi yok. Çünkü hepimiz biliyoruz ki başkan ne yapar eder suyu bir yerden nasılsa getirir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-belediye-baskani-gokcek-ankara-cazibe-merkezi-olacak_52034.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!