Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir Belediyesi ‘Toplu Taşımacılığı’ Teşvik Ediyor

Büyükşehir Belediyesi ‘Toplu Taşımacılığı’ Teşvik Ediyor

ibb.gov.tr
Büyükşehir Belediyesi ‘Toplu Taşımacılığı’ Teşvik Ediyor

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımacılığın günlük yaşamımıza ve çevreye olan faydalarını anlatmak ve toplu taşımacılık kullanımını teşvik etmek amacıyla hazırlanan ve 1 Mart 2006 tarihinden itibaren ulusal televizyonlarda gösterime sunulan bir kampanyaya öncülük ediyor.

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) tarafından hazırlanan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Sürdürülebilir Gelişme Beyannamesi’ne imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraklerinden İstanbul Ulaşım A.Ş. tarafından Türkçe’ye uyarlanan 30 saniyelik “Dünya Sizin Eviniz. Ona iyi bakın!” videosu gösterimde… Video, televizyonların yanı sıra metro istasyonları gibi topluma açık diğer mekanlarda da gösterime sunuluyor.

Daha önce İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca olarak düzenlenen ve CNN International, Bloomberg, MTV, CNBC ve Euronews gibi televizyon kanallarında gösterime giren “Dünya Sizin Eviniz. Ona iyi bakın!” videosu, Türkiye’de NTV ve CNNTürk tarafından herhangi bir ücret alınmaksızın gösteriliyor. Ülkemizde bu alanda yapılan ilk kampanya olan, “Dünya Sizin Eviniz. Ona iyi bakın!” videosu toplu taşımacılığı kullanmanın faydaları noktasında toplumsal bilinç oluşturma amacını taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-belediyesi-toplu-tasimaciligi-tesvik-ediyor_42850.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!