Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Lunapark Komedisi

Çayyolu Halkından Lunapark Bildirisi

Krize neden olan Çayyolu’na lunapark kararına tepkiler dinmiyor. Alanın bulunduğu bölgedeki site yöneticileri Koru Mahallesi Muhtarı Türkan Yezer’in çağrısıyla bir araya gelirken, toplantı sonrası büyük sitelere “Çayyolu’na lunapark istemiyoruz” yazılı pankartlar asılmasına karar verildi.

Hürriyet ANKARA
Çayyolu Halkından Lunapark Bildirisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’yle Yenimahalle Belediyesi ve Çayyolu halkı arasında krize neden olan “Meydan mı lunapark mı?” tartışmasında, alanın bulunduğu bölgedeki site yöneticileri Koru Mahallesi Muhtarı Türkan Yezer’in çağrısıyla bir araya geldi. Yapılan toplantıda bir dizi kararlar alınırken, ilk etapta büyük siteler “Çayyolu’nda lunapark istemiyoruz” yazılı dev afişleri blokların arasına asarak karara tepkilerini ortaya koyacaklar.

Toplantı sonrasında Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmek üzere altında site yöneticilerinin imzası olan bir dilekçe hazırlandı. Dilekçede şöye denildi:

Lunapark istemiyoruz

Gerek Belediye Meclisi kararlarından gerekse basın haberlerinden Çayyolu bölgesinde lunapark kurulacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Bundan yirmi yıl önce dönemin tüm mağduriyetlerine rağmen, o zamanki fedakar insanların önderliğinde sakin, huzurlu, kentin tüm olumsuzluklarından ve çarpık yapılaşmasından uzak, olabildiğince insanca yaşanabilir imkanlara sahip olmak amacıyla çağdaş bir kent olarak kurulan Çayyolu konut bölgesinde, her türlü görüntü ve ses kirliliği, trafik karmaşası, güvenlik zafiyeti yaratacak, çağdaş kent planlamalarında konuk alanları dışında diğer alt yapılanmaları ile birlikte çözümlenmesi gereken lunapark kurulmasını Çayyolu halkı olarak istemiyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/cayyolu-halkindan-lunapark-bildirisi-_75161.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!