Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

CHP'den Erdoğan'a Soru Önergesi

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TMSF tarafından Ramsey’in sahibi Remzi Gür’e satılan Halis Toprak’ın Aslanlı Köşkü’nü Meclis gündemine taşıdı. Öztürk, Başbakan Erdoğan’a "Kamuoyunda konuşulan Remzi Gür’ün ihaleyi iktidar partisinde önemli bir görevde bulunan bir kişi adına aldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu kişi kimdir?" diye

Vatan Gazetesi
CHP'den Erdoğan'a Soru Önergesi

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TMSF tarafından Ramsey’in sahibi Remzi Gür’e satılan Halis Toprak’ın Aslanlı Köşkü’nü Meclis gündemine taşıdı. Öztürk, Başbakan Erdoğan’a "Kamuoyunda konuşulan Remzi Gür’ün ihaleyi iktidar partisinde önemli bir görevde bulunan bir kişi adına aldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu kişi kimdir?" diye sordu.

Öztürk Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından, Toprak’a ait İstinye’deki Aslanlı Köşk’ün açık artırmayla satışa çıkarıldığını ve Ramsey’in sahibi Gür’ün Köşkü 23 milyon 800 bin TL’lik teklifiyle aldığını söyledi. "Kamuoyunda konuşulanlara göre Remzi Gür’ün ihaleyi iktidar partisindeki önemli bir görevde bulunan bir kişi adına aldığı iddiaları dolaşmaktadır" diyen Öztürk Başbakan’a şu soruları yöneltti: "TMSF bu satıştan ne kadar gelir elde etmiştir? Ödeme hangi biçimde yapılacaktır? Yapılan ihaleye Ramsey’in sahibi Remzi Gür’ün dışında hangi firmalar katılmıştır? Kamuoyunda konuşulan Gür’ün ihaleyi iktidar partisinde önemli bir görevde bulunan bir kişi adına aldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu kişi kimdir?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/chpden-erdogana-soru-onergesi_68249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!