Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Çınarcık Çukuru' Diyene Dava Var

Çınarcık İlçesi Belediye Başkanı Murat Erdoğan, yaşanan depremlerde, Marmara Denizi'nde 'Çınarcık Çukuru' diye sözü edilen bölgenin gerçek adının 'Con Çukuru' olduğunu belirterek, bölgede görülen depremleri değerlendiren uzmanların 'Çınarcık Çukuru' demesi üzerine Marmara'nın en önemli turizm merkezi olan Çınarcık'ın zarar gördüğününü belirtti

Radikal Gazetesiınarcık İlçesi Belediye Başkanı Murat Erdoğan, yaşanan depremlerde, Marmara Denizi'nde 'Çınarcık Çukuru' diye sözü edilen bölgenin gerçek adının 'Con Çukuru' olduğunu belirterek, "Bahsedilen yer bize değil İstanbul'a yakın. Bundan sonra bu adı kullanan bilim adamlarından davacı olacağız" dedi.

Erdoğan, bölgede görülen depremleri değerlendiren uzmanların 'Çınarcık Çukuru' demesi yüzünden Marmara'nın en önemli turizm merkezi olan Çınarcık'ın zarar gördüğünü belirterek şöyle konuştu: "Böyle bir yer yok. 'Çınarcık Çukuru denen yer, 'Con Çukuru'dur. O da burada değil, İstanbul- Adalar arasındadır. İki yıl önce Jeofizik Mühendisleri Odası'ndan teknik rapor aldık. Bahsedilen yer İstanbul'a daha yakın. 'Kartal Çukuru' desinler. İnsanların psikolojisini bozuyorlar. Buraya gelen tatilci, turizmci, yatırımcı etkileniyor. Hiç olmadık yerde edilen bu laf ilçeye büyük zarar veriyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cinarcik-cukuru-diyene-dava-var_50512.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!