Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çomoğlu ve Trang, Suriye’de Atağa Kalktı

Türk firmaları Çomoğlu İnşaat ve Trang Endüstri yatırım Suriye’de atağa kalktılar. Suriye İmar İnşaat Bakanlığı’nda imzalanan anlaşmalarla, Çom

Ticaret
1


b>Türk firmaları Çomoğlu İnşaat ve Trang Endüstri yatırım Suriye’de atağa kalktılar. Suriye İmar İnşaat Bakanlığı’nda imzalanan anlaşmalarla, Çomoğlu İnşaat ve Trang Endüstri, Suriye’de barajlar, termik santraller, hava alanları, liman, yol ve telekomünikasyon projelerini gerçekleştirecekler.

Çomoğlu İnşaat’ın sahibi Musa Çomoğul ve rang Endüstri Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özden, “Suriye’ye Türk damgasını vuracağız. Türkiye ile Suriye’nin ticaret hacmini 2 milyar dolara çıkartacağız” dediler. Çomoğlu İnşaat ve Trang Endüstri A.Ş., Suriye’deki yatırımları, Alman inşaat ve telekomünikasyon şirketleri Valter Bau A.G. ve Duvidan A.G ile oluşturdukları konsorsiyumlarla gerçekleştirecekler.

Türkiye Suriye ilişkileri, Hafız Esad’ın PKK terörüne arka çıkması ve APO’yu Suriye’de barındırdığı dönemde çok kritik bir aşamaya gelmiş. “Suriye ile savaş noktasına kadar giren diplomatik ilişkiler, merhum Devlet Başkanı Esad’ın, APO’yu Suriye’den çıkarmasıyla düzelmeye” yönelmişti.

Suriye Başbakanı Miro’nun geçtiğimiz günler Ankara ziyaretiyle iki ülke arasındaki ekonomik ve diplomatik ilişkilerde olumlu adımlar atılmaya başlandı. Suriye ile Türkiye arasında yıllar önce kamulaştırma noktasına gelen Türk arazilerinin eski sahiplerine iadesi konusunda anlaşmalar imzalanırken, Türk işadamları da Suriye’de, dev projelere imza atmaya başladılar.

Çomoğlu İnşaat ve Trang Endüstri A.Ş.’nin Alman firmaları ile gerçekleştirdikleri konsorsiyumlar sonrasında, Suriye’de baraj, termik santral projeleri, demiryolları, havaalanları ve telekomünikasyon projelerini gerçekleştirmek amacıyla Suriye, İmar ve İnşaat Bakanlığı ile imzaladıkları anlaşmalar, “Türkiye-Suriye ekonomik ilişkilerinde atılan olumlu adımların semeresi olarak” değerlendiriliyor.

Çomoğlu ve Trang Şirketlerinin Suriye’de başlatacakları yatırım projeleri, çok sayıda Türk işçisine de yeni istihdam olanakları yaratırken, Trang Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özden, “Türkiye-Suriye ekonomik ilişkileri, çok olumlu bir noktaya geldi. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2 milyar dolara çıkabilir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/comoglu-ve-trang-suriyede-ataga-kalkti_5433.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • calışmalarınızda başarılar dileriz YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!