Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Componenta Dökümcülük'te İşten Çıkarmalar

Componenta Dökümcülük'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada, yurtiçi ve dışı siparişlerin azalmaya devam etmesi ve üretim hacminde kısa ve orta vadede herhangi bir iyileşme olasılığının görülmemesi sebebiyle, son çare olarak 4857 sayılı İs Kanunu'nun 17. maddesi uyarınca, yasadan ve toplu iş sözleşmesinden doğan tüm hakların tamamen ödenerek, 5 ocak

CNN Türk
Componenta Dökümcülük'te İşten Çıkarmalar

Componenta Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş, 425 kişinin iş akitlerini fesh edecek. Componenta Dökümcülük'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada, yurtiçi ve dışı siparişlerin azalmaya devam etmesi ve üretim hacminde kısa ve orta vadede herhangi bir iyileşme olasılığının görülmemesi sebebiyle, son çare olarak 4857 sayılı İs Kanunu'nun 17. maddesi uyarınca, yasadan ve toplu iş sözleşmesinden doğan tüm hakların tamamen ödenerek, 5 ocak 2009 tarihi itibariyle yaklaşık 425 kişinin iş akitlerinin fesh edileceği duyuruldu.

Açıklamada, planlanan üretim temposuna yeniden ulaşma olasılığının belirmesi halinde bu suretle işten çıkartılmak zorunda kalınan çalışanlarla, yeniden yola devamın temenni edildiği vurgulanarak, bu kararların Türk Metal Sendikası ile tam uyum içerisinde alındığı kaydedildi.

Açıklamada, 26 Aralık 2008 ve 4 Ocak 2009 tarihleri arasında üretime ara verilerek üretim bölümlerinde yıllık izin kullandırıldığı ve 28-30 aralık 2008 tarihlerinde envanter sayımı yapıldığı da hatırlatıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/componenta-dokumculukte-isten-cikarmalar_65523.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!