Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çuhadaroğlu, Türkiye'nin En Yüksek Binası Merkez Bankası'na Özel Tasarım Çözümler Sunuyor

Toplam 320 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek binası olacak Merkez Bankası projesinin 69.690 metrekarelik cephesinde Çuhadaroğlu'nun özel tasarım panel sistemleri tercih edildi.

yapi.com.tr
Çuhadaroğlu, Türkiye'nin En Yüksek Binası Merkez Bankası'na Özel Tasarım Çözümler Sunuyor

70. yılını gururla tamamlayan Çuhadaroğlu, özel çözümleri ile Türkiye'de şehir siluetindeki birçok bina projesinin cephesine imza atabilen teknik donanımlı, yerli üretici ve uygulayıcı firmalardan biri olup; Türkiye'nin Finans Merkezi Ataşehir'de Merkez Bankası'nın yanı sıra Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Ziraat Bankası gibi birçok projede projeye özel çözümler sunuyor.

Yapımı devam eden Merkez Bankası projesinde Çuhadaroğlu ekibi, yaklaşık 1 ton ağırlığındaki taş ve karkas panellerin uygulamalarını tamamladı. Bazı katların birleşim yerlerinde ve kat aralarında taş ve kompozit silmelerden oluşan panel montajları da başarıyla tamamlandı. Dört ayda toplam 5600 adet panel montajı tamamlanarak binanın etrafı panellerle çevrildi. Merkez Bankası binasının en üst katında yer alan ve dünyanın gözü anlamına gelen "Cihannüma", tıpkı adı gibi muhteşem bir İstanbul manzarası sunuyor.