Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çukurova İş Makineleri Komatek'in Gözdesi Oldu

Çukurova Grubu'nun endüstriyel alandaki makinelerinin de sergilendiği fuara, 32 ülkeden 274 firma katılırken, 400'den fazla iş makinesi tanıtıldı.<

Akşamb>Çukurova Grubu'nun endüstriyel alandaki makinelerinin de sergilendiği fuara, 32 ülkeden 274 firma katılırken, 400'den fazla iş makinesi tanıtıldı.

Çukurova İthalat ve İhracat Türk A.Ş. endüstriyel alandaki makinelerini Komatek Fuarı'nda sergiliyor. 32 ülkeden yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 274 firmanın katıldığı ve 400'den fazla iş makinesinin sergilendiği fuar, 13 Nisan Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak. 7. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ile Aletleri ihtisas Fuarı dün Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı. OSTİM Sanayici İşadamları Derneği (OSİAD) ve SADA A.Ş işbirliği ile düzenlenen Komatek Fuarı'nın açılışına, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Çevre Bakanı Kürşad Tüzmen, Kültür eski Bakanı İstemihan Talay, OSİAD Başkanı Mehmet Akyürek katıldı. Çukurova Grubu'nun endüstriyel alandaki makinelerinin de sergilendiği fuara, 32 ülkeden yerli ve yabancı olmak üzere 274 firma katılırken, 400'den fazla iş makinesi tanıtıldı. Fuarın açılışında konuşan Sanayi Bakanı Coşkun, bugüne kadar ülke ekonomisinin rant ekonomiye sürüklendiğini belirterek, 'Devlet israf batağı içinde, bütün bunlar bütçe açıklarını oluşturmuş ancak ülkemizin imkanları bütün sorunları çözmeye yeter' dedi. Önümüzdeki günlerde yeni kaynak paketlerinin açıklanacağını ifade eden Coşkun, şöyle devam etti: 'KOBİ'lerin kredi sorunları var bu nedenle en yakın zamanda 'KOBİ Kredi Güvence Şirketleri' kurulacak. Girişimcinin önündeki tüm engeller kaldırılacak. Bir başka konu ise kayıtdışı ekonomiyi kayıt altına almak için ürün borsaları kurulacak' Çevre Bakanı Tüzmen de, ilk 3 ayda ihracatta yüzde 34'lük bir artışın gözlendiğini belirtirken, 'Geçen dönem 1 senede yapamadığımızı 3 ayda yaptık' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cukurova-is-makineleri-komatekin-gozdesi-oldu_3951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!