Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dalaman Dış Hatlar Terminali'ne 4 Sertifika

Türkiye'nin yolcu sayısı bakımından 3. büyük terminali olan ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali, ISO 9001 Kalite Belgesi, ISO 14001 Çevre Belgesi, TS 13001 HACCP Gıda Güvenliği Belgesi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi almaya hak kazandı.

Hürriyet Gazetesiürkiye'nin yolcu sayısı bakımından 3. büyük terminali olan ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali, ISO 9001 Kalite Belgesi, ISO 14001 Çevre Belgesi, TS 13001 HACCP Gıda Güvenliği Belgesi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi almaya hak kazandı.

Dalaman Dış Hatlar Terminali işletmecisi ATM Uluslararası Havalimanı İşletmeleri Genel Müdürü Hamdi Güvenç, yaptığı açıklamada, alınan sertifikalar için, “ATM, dört uluslararası yönetim sertifikasına birden hak kazanan az sayıdaki terminal işletmelerinden biri oldu. Bu başarı ülkemizin havalimanı terminal işletmeciliğinde gelmiş olduğu üstün seviyenin tüm dünyaca kabul edilmesidir” değerlendirmesini yaptı.

ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali'ne verilen sertifikalardan ISO 9001 Kalite Belgesi'nin önemine işaret eden Güvenç, kendileri için esas olanın “yolcu odaklı” bir hizmet anlayışı olduğunu belirterek, “Yolcuların istek ve beklentilerini yerine getirmek en önemli görevimiz” diye konuştu.

Güvenç, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ve turizmin yoğun olmadığı dönemde de personele düzenli eğitimler vererek yeni sezona en iyi biçimde hazırlandıklarını ifade etti.

ISO 14001 Çevre Belgesi'nin ulusal ve uluslararası çevre mevzuatına tam uyumun bir göstergesi olduğuna işaret eden Güvenç, verilen eğitimler sonucunda terminal çalışanlarında çevre bilincinin geliştiğini de ifade etti.

Dalaman gibi dünyaca bilinen turistik bir bölgede, yabancı turistlere hizmet veren bir terminal olduklarını vurgulayan Güvenç, atık suların, arıtma tesislerinde arıtılarak bahçe sulamasında kullanıldığını, kağıt, cam, plastik, metal gibi geri dönüşümü olan katı atıkların da geri kazanım firmalarına verildiğini ifade ederek, turistik bir çevrede gösterilebilecek en büyük hassasiyeti gösterdiklerini anlattı.

Güvenç, TS 13001 HACCP Gıda Güvenliği Belgesi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi'ne de, titizlikle yapılan çalışmaların sonucunda hak kazandıklarını kaydederek, “Yeni işletmeye açılan bir terminal olmamıza rağmen, çok kısa sürede 4 ayrı konuda kalite belgesi aldık. Hedefimiz, Türkiye için gurur duyulacak bir terminal yaratmaktır” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dalaman-dis-hatlar-terminaline-4-sertifika_50639.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!