Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dikey Mimariye Devam!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantılarının ilk gününe Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Şehircilik Şurası’nda, Boğaz’daki yüksek yapılaşmaya ilişkin eleştiriler damgasını vurdu.

yapi.com.tr
Dikey Mimariye Devam!

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşünden yola çıkarak, inşaatlarda kot noktasının arazinin en düşük noktasından alınması, zemin altına çok sayıda kat yapılmasının engellenmesi yönünde teklif önergesinin gündeme alınarak İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havalesi, Ak Partili Meclis üyelerinin oy çokluğuyla reddedildi.

Teklife ret oyu veren Ak Parti Grubu adına konuşan Grup Sözcüsü Faruk Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her sözünü emir telakki edip bu yönde çalışacaklarını ancak bunun ön hazırlığı yapılmadan ve ilgili kurumlardan görüş alınmadan böyle bir önergenin komisyona havalesini kabul etmeyeceklerini söyledi. CHP Grup Başkanı Ertuğrul Gülsever ise gazetecilere yaptığı açıklamada “Biz Cumhurbaşkanı’nın elini kolaylaştıracak bir teklif sunduk, Ak Partililer reddetti” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikey-mimariye-devam_156000.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!