Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dikkat, Boğaziçi Köprüsü’nde ’Nakit Geçiş’ Bitiyor

Dikkat, Boğaziçi Köprüsü’nde ’Nakit Geçiş’ Bitiyor

Hürriyet Gazetesi
Dikkat, Boğaziçi Köprüsü’nde ’Nakit Geçiş’ Bitiyor

b>Boğaziçi Köprüsü’ndeki nakit geçiş gişelerinin 3 Nisan’dan itibaren kapatılmasına, geçişlerin sadece OGS (otomatik geçiş sistemi) ve KGS (kartlı geçiş sistemi) kullanan araçlara açık tutulmasına 25 gün kaldı. Ancak, gişelerden hızlı geçişi, trafiği hızlandırmayı amaçlayan düzenlemede, duyurulara rağmen OGS ve KGS için beklenen yoğun talep gelmedi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de, sadece 4 nakit geçiş bırakılacağını açıklayan Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü, "OGS-KGS Kullan Beklemeden Geç! yüzde 20 ucuz geç" başlıklı, 200 bin tanıtım broşürü bastırdı. Gişelerde sürücülere dağıtılacak bu broşürlerin yanı sıra, büyük boy afişler de, gişelere asılacak.

İşinizi son güne bırakmayın:
Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, İstanbulluların uyarılara rağmen yeterli başvuru gelmediğini belirterek, "Lütfen işinizi son güne bırakmayın. OGS ve KGS’li geçiş artık hem daha kolaylaştı, hem de yüzde 20’lik indirim avantajı var. Herkes bundan yararlansın" çağrısı yaptı. Uygulamayla köprülerdeki trafik sıkışıklığının hemen gitmesinin beklenmemesi gerektiğini anlatan Dost, şunları söyledi: "Uygulama ile yeni şerit eklenmiyor. Dolayısıyla akşam saatlerinde başlayan Zincirlikuyu’daki bir trafik sıkışıklığının kalkacağını beklemek doğru olmaz. Bu uygulamayla gişelerde bekleme olmayacak, hızlı geçiş sağlanacak. Bunun da tabii ki bir rahatlığı olacak. Bu uygulama ile OGS ve KGS kullananların sayısında büyük artış olacak. Bu da dolaylı olarak otoyollardaki diğer geçişlerde rahatlamaya yol açacak. Gişelerde memur tasarrufu olacak, memurların para ile ilişkisi olmayacak. Kaçaklar da önlenecek."

Hedef günde bin satış yapmak:
Türkiye genelinde OGS kullanan araç sayısı 600 bin, KGS kullanan araç ise 140 bin dolayında. Boğaz köprülerinden geçen araçların yüzde 60’ı OGS yada KGS kullanıyor. Kalanı nakit geçiş yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikkat-bogazici-koprusunde-nakit-gecis-bitiyor_42938.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!