Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaz Abonelerine Orta Oyunlu Bilgilendirme Çalışması

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü, doğalgaz kullanımı ve kaçağı konusunda "orta oyunu" eşliğinde aboneleri bilgilendirecek.

Hürriyet Gazetesi
Doğalgaz Abonelerine Orta Oyunlu Bilgilendirme Çalışması

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü, doğalgaz kullanımı ve kaçağı konusunda "orta oyunu" eşliğinde aboneleri bilgilendirecek.

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdür Vekili Harun Gündüz, doğalgazın bilinçli kullanılması için vatandaşı bilgilendirmek istediklerini söyledi. Orta oyunu karakterlerini, çocuk ve yetişkinlerin sevgi ve ilgiyle izlediğine dikkati çeken Gündüz, "Oyun arasında mesajlar vereceğiz. Böylece vatandaşlarımızın doğalgazı, daha bilinçli ve güvenli, sıkıntı olmadan kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu programı sık sık tekrarlayacağız" dedi.

Etkinliklerin ilkini bugün Büyük Ankara Festivali’nde yapacaklarını ifade eden Gündüz, gösterilerin, insanların yoğun olduğu alış veriş merkezlerinde tekrarlanacağını kaydetti.

Büyük Ankara Festivali kapsamında, doğalgazın güvenli kullanımına ilişkin skeçler, özel danslar, doğalgazla ilgili soruların sorulacağı katılımlı yarışmalar, sahne şovları, gölge tiyatrosu, kukla gösterileri yapacaklarını bildiren Gündüz, Başkentgaz amblemli balonlar, çantalar, stickerlar ve meyve suyu dağıtılacağını söyledi.

Etkinliklerin, festivalin devam ettiği 10 gün boyunca akşamları 4’er saatlik programlar eşliğinde yapılacağını belirten Gündüz, oluşturulan stantlarda da doğalgaz borularından örnekler, sayaçlar, kombiler ve ateşe dayanıklı, şebeke işçilerinin giydiği iş elbiselerinin tanıtılacağını anlattı.

Broşür de dağıtılacak

Bilgilendirmeye yönelik beş adet broşür hazırlandığını da ifade eden Gündüz, "Broşürlerde gaz satış ve tahsilat noktaları, bacalı cihazlar ve baca bakımı, konut aboneliğinde istenen belgeler, ticari abonelik ve acil durumda yapılacak işler anlatılıyor" dedi.

Doğalgazla çalışan şofben ve kombi gibi cihazların bağlı olduğu bacaların periyodik bakımlarının yapılmaması, temizlenmemesi ve değişken hava şartları nedeniyle ölüme yol açan karbonmonoksit zehirlenmelerinin meydana gelebildiğine dikkati çeken Gündüz, bacalı cihaz kullanan vatandaşların, can ve mal güvenliği için bazı kuralları mutlaka yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Gündüz, bacaların yılda en az bir kez kış sezonu öncesi mutlaka temizletilmesi gerektiğini vurgulayarak, cihazların da yetkili servis tarafından bakımlarının yapılması gerektiğini anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-abonelerine-orta-oyunlu-bilgilendirme-calismasi_70433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!