Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaz Faturasını Yoğuşmalı Kombi Düşürür

Isısan'ın da bu nedenle konvansiyonel sistemlere göre daha verimli ve az yakıt harcayan sistemleri geliştirdiğini belirten Tarmur, 100 kw'lık yoğuşmalı kazan cihazlarının kapasitesini artıracaklarını böylece daha tasarruflu ısınma imkânı sağlayacaklarını açıkladı.

Referans Gazetesi
Doğalgaz Faturasını Yoğuşmalı Kombi Düşürür

Isısan Sanayi Genel Müdürü Selman Tarmur, doğalgaz fiyatlarının yüksek olması nedeniyle enerjiyi verimli kullanan yoğuşmalı cihazlardaki satışlarına ilginin arttığını söyledi. Isısan'ın da bu nedenle konvansiyonel sistemlere göre daha verimli ve az yakıt harcayan sistemleri geliştirdiğini belirten Tarmur, 100 kw'lık yoğuşmalı kazan cihazlarının kapasitesini artıracaklarını böylece daha tasarruflu ısınma imkânı sağlayacaklarını açıkladı.

İki yıl önce Bosch'un bünyesine katılan Isısan'ın, Buderus ve Bosch marka kombilerin satışını gerçekleştirdiğini kaydeden Tarmur, 600 bin adede yakın kombi pazarında yoğuşmalı kazanların payının yüzde 10 civarında olduğunu dile getirdi. Tarmur, bu oranın önceki seneye oranla 2 kat arttığını ifade ederek, şunları söyledi: "Isıtma teknolojilerinde yoğuşmalı sistemlere ağırlık verilmeli. Çünkü yoğuşmalı sistemler yüksek verim ve az doğalgaz tüketiyor. Böylece de hem enerji tasarrufu sağlanıyor hem de düşük fatura ödeniyor. Bu alanda tasarruf ve çevre bilincinin oluşturulması için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim salonları ve showroomlarımızda yoğuşmalı sistemleri sergiliyoruz. Tanıtım ve reklam çalışmalarımızda bu ürünleri ön plana çıkarıyoruz" dedi.
    
Eğitimler artacak

Isısan olarak çevre dostu ısıtma ürünlerine ağırlık verdiklerini ifade eden Tarmur, alternatif enerji kaynakları yönünde yeni yatırımlar gerçekleştireceklerini de kaydetti. Bu yatırımların önemli bir kısmının eğitim faaliyetleriyle ilgili olduğunu dile getiren Tarmur, "Kendi bünyemizde ayrı bir departman olarak kurduğumuz Isısan Akademi'de yeni çalışmalar gerçekleştireceğiz. Akademinin Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir merkezlerimizde de eğitim salonları var. Tüm illerde aynı zamanda hem servislerimize, hem bayilerimize ayrı ayrı eğitimler veriyoruz. Geçen sene toplamda 8 bin saatlik eğitim gerçekleştirdik. Bu sene ise eğitim faaliyetlerimizdeki hızı ve süreyi artırmayı hedefliyoruz" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-faturasini-yogusmali-kombi-dusurur_66507.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!