Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğan Holding Mortgage Şirketi Kuracak

Doğan Holding Mortgage Şirketi Kuracak

CNN Türk
Doğan Holding Mortgage Şirketi Kuracak

b>Doğan Holding ve Doğan Yayın Holding, İpoteğe Dayalı Konut Finansmanı (Mortgage) sistemine yönelik aracılık ve servis hizmeti sunmak üzere eşit ortaklıkla bir şirket kuracak.

İki şirketten yapılan ortak açıklamada, konut finansmanı uygulamalarının ileri düzeyde olduğu ülke örneklerinde de görüldüğü üzere, bu pazarın tüm hatlarıyla sağlıklı işlemesinin, sistemin finansman, ikincil piyasa, aracılık, değerleme gibi bölümlerinin etkili bir şekilde bir araya getirilmesi ile mümkün olduğu vurgulandı.

Kurulması planlanan şirketin temel amacının, kredi başvurusundan konutun teslim alınmasına kadar olan süreci kolaylaştırmak ve kredi temin edenlerle kredi talebinde bulunanları buluşturmak olduğu belirtilen açıklamada, bu çerçevede, Doğan Holding ve Doğan Yayın Holding'in dağıtım, lojistik, reklam, pazarlama, ''Call Center'', CRM gibi varolan güçlü noktalarını birleştirecek bir yapı oluşturulmasına karar verildiği kaydedildi.

Konut talebi artmaya devam edecek
Büyümenin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörünün, 15 yıla yakın süren yavaşlama döneminden sonra nihayet 2004 yılından itibaren düşen enflasyon ve faiz ortamında ciddi bir iyileşme sergilediğine işaret edilen açıklamada, son olarak da mortgage sistemi ile ilgili yasa ve düzenlemelerin de yakın bir tarihte neticelendirileceği beklentisiyle, konut finansmanı hacminin katlanarak artmaya devam edeceği ve yeni bir dinamizm kazanacağı inancı dile getirildi.

Türkiye'nin genç ve artan nüfusu, hane başına düşen yüksek nüfusu ve artan şehirleşme oranı ile cazip finansman koşulları dikkate alındığında, konut talebinin katlanarak artmaya devam edeceğinin aşikar olduğu belirtilen açıklamada, sadece 3 yıl önce 2003 yılında 600 milyon dolar olan konut kredilerinin, 2006 yılında 12 milyar doları geçmesinin beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, Türkiye'de konut finansmanının Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'ya oranının Polonya'daki yüzde 4.4, Çek Cumhuriyeti'ndeki yüzde 6, İspanya'daki yüzde 9.7 gibi oranlara doğru yükselmemesi için herhangi bir neden bulunmadığı görüşüne yer verildi.

Grup şirketlerinden yararlanacak
Doğan Holding ve Doğan Yayın Holding ortak açıklamasında, şöyle denildi: ''Bu yeni girişimimizde, Grubun dağıtım ve medya planlama olanakları kaldıraç etkisi yaratacaktır. Verilecek hizmetlerimizin müşteriye ulaşımı, Petrol Ofisi, D&R Mağazaları, Hürpa ve Milpa ağları ve yaygın özel Yaysat bayilikleri, ayrıca Doğan Online tecrübesi ile geliştirilecek online hizmetler üzerinden olacaktır. Doğan Yayın Holding'in dağıtımda, online hizmetlerde, müşteri hizmetlerinde (call center) ve reklamdaki gücü bu faaliyet alanındaki başarımız açısından temel başarı faktörleridir.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogan-holding-mortgage-sirketi-kuracak_41461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!