Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğayla Başbaşa Bir Yaşam: Aydos Evleri

Doğayla Başbaşa Bir Yaşam: Aydos Evleri

Yeni Şafak Gazetesi
1 Doğayla Başbaşa Bir Yaşam: Aydos Evleri

br/> KİPTAŞ'ın Kanada dağ evi ve geleneksel Türk evi konseptiyle inşa ettiği Pendik Aydos Evleri, yüzde 30 indirim ve yüzde 0.75 kredi avantajıyla ilgi odağı oldu.

Pendik Aydos Evleri'ndeki villalara yoğun ilgi, evlerin mimari ve doğa ilişkisini tekrar gözden geçirmek gerektiğini gözler önüne serdi. Pendik Aydos Evleri, ahşap ve betonarme olarak inşa edilen dokuz ayrı tipteki villalar, gerek fiyatlarının cazibesi, gerekse konumundaki doğallık ve İstanbul'a yakınlığıyla yoğun ilgiyle karşılandı.

Aydos tepesinin eteklerinde yapılan proje, mimari tasarımlarını, sahip olduğu orman ve doğal bitki örtüsüyle uyumlu hale getirmiş. Konumu itibariyle temiz havası, çevredeki yeşil bitki örtüsüne rağmen yapılan rekreasyon alanları, spor tesisleri, kapalı açık yüzme havuzları, kent yaşamının tüm gereksinimlerinin de karşılandığı sosyal tesisleriyle sunulan ferahlık, herkesin özlemini çektiği doğal yaşam isteğini kışkırtıyor.

Yaz aylarının gelmesiyle başlayan bunaltıcı havalardan ve şehrin stresinden uzaklaşma ihtiyacı hissedenlere, İstanbul'dan ayrılmadan tatil tadında dört mevsim yaşama olanağı sunuyor. Özellikle çocukların ve solunum problemi çekenlerin gelişiminde özel katkısı olan temiz havanın bölgedeki sukunetle birleşmesi batılı ülkelerdeki doğa içinde ev hayatını istanbulluların ayağına getiriyor.

Türk evlerinin yarısı satıldı
Pendik Aydos Evleri Projesinde inşa edilen 50 konutluk Türk Evleri, görenlerin gönlünü fethediyor. Safranbolu Evlerinin mimari özelliklerini taşıyan Türk Evleri geleneksel mimarinin hala cazibesini koruduğunu gösteriyor. Satışları 29 Mart'ta başlayıp 1 Mayıs'a kadar sürecek konultarın şu ana kadar yarısı satıldı.

Dağ Evi konseptiyle inşa edilen Kanada Evleri ise çevresindeki Aydos Tepesi ve Ormanı'nın doğal bitki örtüsüyle bütünleşen mimari çizgisiyle, farklılığı ve özgünlüğü arayanlara hitap ediyor. Özel yalıtım sistemi sayesinde en zorlu kış aylarında bile çok az yakıt masrafıyla Kanada Evleri, yazın bunaltıcı sıcaklarında serin dağ havasını, kış aylarının soğuklarında ise sağladığı sıcak ortamıyla yazlık-kışlık demeden dört mevsim şehrin stresinden uzak kalmak isteyenler için fırsat sunuyor.

İlgi beklediğimizin üstünde
Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Türk halkının geleneksel dokulardan hâlâ çok hoşlandığını, geçmişe dönük anılarının tazelendiğini ve Türkevleri'nin fiyatlarının ekonomik olmasının da ilgiyi daha çok artırdığını söyledi. Bugüne kadar birçok yerde mimari uygulamalar yapan Kiptaş'ın ilk defa tamamıyla geleneksel halk mimarisinden faydalanılarak yapılan Türk evi uygulamasının bir model olduğunu belirten Yıldırım "İlgi beklediğimizin çok üstünde çıktı. Bu projenin uygulandığı bölgenin coğrafi yapısı geleneksel Türkevi mimarisine çok uygundu" diye konuştu. Kiptaş olarak bir amaçlarının da toplumda şehircilik anlayışının geliştirilmesi amacıyla gerek yeni yaşam alanlarında ve gerekse mimari yapılanmalarda alternatif modeller geliştirmek olduğunu vurgulayan Yıldırım "İnsanlar yaşadıkları mekanlarda bu türden dokularla daha mutlu ve çevreyle daha barışık oluyorlar. Bundan sonraki projelerimizde de bu amaçla yeni çalışmalar yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Büyük ev özlemi çekenlere
İkiz, sıralı, tekli, dubleks, tripleks seçenekleri de olan Pendik Aydos Evleri, geleneksel büyük ev özlemini çekenlere farklı alternatifler sunuyor. 202'den 410 m2'ye kadar farklı büyüklüklerde inşa edilen evler hem küçük hem de kalabalık aileler için alternatif sunuyor. Deprem sorunu olmayan evlerde, birinci sınıf malzeme ve işçilik kullanılmış. Sitelerde inşa edilen evler küçük köy-mahalle sıcaklığında bölgelere ayrılmış. Her sitenin içinde özel güvenlik birimleriyle 24 saat site güvenliği sağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogayla-basbasa-bir-yasam-aydos-evleri_45247.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bende bu evlerden almak isterim. acaba fiatları ve iletişim bilgileri nasıl? bu haberi verdiğiniz için teşekkürler YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!