Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ece Türkiye'nin İlk Yatırımı Eskişehir'e

Ece Türkiye'nin İlk Yatırımı Eskişehir'e

Referans Gazetesi
2


stanbul'da 6 alışveriş merkezinin yönetimini yapan Ece Türkiye, Türkiye'deki ilk yatırımı için Eskişehir'i seçti. 150 mağazanın yer alacağı Espark Alışveriş Merkezi, 100 milyon yatırımla yapılacak.

Alman kökenli Ece Grubu'na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Ece Türkiye, Türkiye'de MetroCity, Beylikdüzü Migros, CarrefourSA Maltepe Park ve Town Center'in aralarında bulunduğu 6 alışveriş merkezinin yönetimini yapıyor. Avrupa'da daha çok yatırımcı kimliği ile tanınan firma, Türkiye'deki ilk yatırımını Eskişehir'de Espark Alışveriş Merkezi ile yapacak. Gelecek planları ise İstanbul ve Anadolu'nun değişik illerinde kendi yaptığı alışveriş merkezleri ile büyümek.

Ece Türkiye'nin Eskişehir'de yapacağı Espark, 100 milyon dolarlık bir yatırım. Nisanda temeli atılacak alışveriş merkezi, 2007 yılının sonbaharında faaliyete geçecek. Ece Türkiye Genel Müdürü Aydın Yurdum, "Bu proje ile Türkiye'deki ilk yatırımımızı gerçekleştiriyoruz. Espark, Eskişehir'in yüzünü değiştirecek bir proje olacak" dedi.

Anadolu hedeflerimiz arasında
Alışveriş merkezi yatırımcılarının artık Anadolu'yu da planları arasına katmaya başladığını kaydeden Yurdum, "Alışveriş merkezi yatırımı konusunda İstanbul'da özellikle bazı bölgelerde yoğunlaşma var. Hatalı yatırım yapmamak lazım. Bu nedenle titiz davranıyoruz. Bundan sonrası için üzerinde çalıştığımız 3 proje var. Bunlardan 2 tanesi İstanbul'da bir tanesi de Anadolu'da. Artık yatırımcı kimliğimizle yeni yatırımlar yapmak istiyoruz. Anadolu'da izlediğimiz iller arasında ise Antalya, Samsun, Denizli ve Adana öne çıkıyor" diye konuştu.

Bu projeyi tamamen kendi özkaynakları ile yaptıklarını da belirten Yurdum, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kurmak için SPK'ya başvurduklarını da söyledi. Yurdum, "Türkiye'de sadece alışveriş merkezi sektöründe olacağız. Çünkü bu bizim çok iyi bildiğimiz bir iş. Türkiye'ye çok inanıyoruz. Son günlerde çok fazla yabancı finans kurumu bize gelerek Türkiye hakkında bilgi istiyorlar. 20 yıldır bu sektördeyim. İlk defa bu kadar çok yatırımcı firmanın Türkiye pazarı ile yakından ilgilendiğini görüyorum" dedi.

Eskişehir’in en büyük alışveriş merkezi olacak olan Espark, toplam 40 bin metrekarelik bir kiralanabilir alana sahip. Merkezde, 20 m2’den 1.500 m2’ye kadar çeşitli büyüklüklerde 150 mağaza yer alacak. Merkezde, ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra yaklaşık 1.100 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.

41 yıllık grup
ECE Grubu, 1965 yılında Werner Otto tarafından kuruldu. Grup, yönetimini üstlendiği 83 alışveriş merkezinde yer alan ve yıllık toplam ciroları 10 milyar euro olan 8 bin 100 kiracıyı, 2.4 milyon m2'lik satış alanını ve 9.4 milyar euro değerindeki gerçekleştirilmiş proje hacmini temsil ediyor. 15 yeni alışveriş merkezi projesi de halihazırda planlama veya inşaat aşamasında bulunuyor. ECE Türkiye ise 40 yıldır Avrupa sektör lideri olan Alman ECE Grubu tarafından Ekim 2000 tarihinde kuruldu. ECE Türkiye, Türkiye'de büyük ölçekli alışveriş merkezi yatırım projelerinin geliştirilmesi, planlanması, inşaatı, kiralaması ve yönetimi alanında hizmet veriyor. Firma, kuruluşundan bu yana geçen 5 yıl zarfında İstanbul'da MetroCity, Beylikdüzü Migros, CarrefourSA Maltepe Park ve Town Center Alışveriş Merkezleri ile Antalya ve Ankara Migros Alışveriş Merkezlerini yönetimini yapıyor.

Ece Türkiye Genel Müdürü Aydın Yurdum, Eskişehir'e 100 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilecek alışveriş merkezinin kentin yapısını değiştireceğini söyledi.

Alışveriş merkezi yönetimi ve proje geliştirmek üzere 2000 yılında kurulan Ece Türkiye, ilk yatırımını Eskişehir'e yapma kararı aldı. 100 milyon dolarlık Espark Alışveriş Merkezi'nin temeli nisan ayında atılacak ve 2007 yılının sonbaharında faaliyete geçecek. Ece Türkiye Genel Müdürü Aydın Yurdum, "Bu proje ile Türkiye'deki ilk yatırımımızı gerçekleştiriyoruz. Espark, Eskişehir'in yüzünü değiştirecek bir proje olacak" dedi.

Alman kökenli Ece Grubu'na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Ece Türkiye, Türkiye'de MetroCity, Beylikdüzü Migros, CarrefourSA Maltepe Park ve Town Center'in aralarında bulunduğu 6 alışveriş merkezinin yönetimini yapıyor. Avrupa'da daha çok yatırımcı kimliği ile tanınan firma, Türkiye'deki ilk yatırımı için Eskişehir'i seçti. Gelecek planları arasında İstanbul ve Anadolu'nun değişik illerinde kendi yaptığı alışveriş merkezleri ile büyümek yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ece-turkiyenin-ilk-yatirimi-eskisehire_41619.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • ECE gurup Gn Md Sn Aydın Yurdum beye bir sorum olacak Beylikdüzü Tatilya yerinde yapılacak AVM 'nin yapım süreci ile ilgili.Kendisine ulaşmamı sağlarmısınız? ATA inş Gn Koordinatörü GSM 0532 3124632 YANITLA
  • Turkiye icin cok gercekçi olan AVM mantigini cesurca bugunlere tasidiginiz icin nacizane olarak ben; kurulusunuzu tebrik ediyorum.. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!