Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eczacıbaşı-Koramic "Yılın Isı Yalıtım Ürünü Ödülü"nü Alan Vitra Therm ile Yapı 2006 Fuarı'ndaydı

Eczacıbaşı-Koramic

yapi.com.tr/Mesut TUFAN
Eczacıbaşı-Koramic "Yılın Isı Yalıtım Ürünü Ödülü"nü Alan Vitra Therm ile Yapı 2006 Fuarı'ndaydı

br/> Eczacıbaşı-Koramic Yapı Kimyasalları (EKY), 3 - 7 Mayıs 2006 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen Yapı 2006 Fuarı'nda yeni ürünlerle geliştirilen VitrA Fix ürün portföyünü ve pazara yeni sunduğu VitrA Therm dış cephe ısı yalıtım sistemlerini tanıttı. Sektörün ihtiyaçları paralelinde hazırlanan yeni ürün portföyünde, özellikle su yalıtım malzemeleri, zemin grubu ve temizlik ve bakım ürünleri gruplarına eklenen 14 yeni ürünle teknik ürün çeşitliliği zenginleştirilmiş.

EKY, yeni ürünlerinden Yılın Isı Yalıtım Ürünü Ödüllü "VitrA Therm" Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri'yle de bu alandaki iddiasını kanıtlıyor. Profesyonel kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören fuar standında, özellikle teknik ürünlerde geliştirilen ürün gamıyla her türlü soruna çözüm üretebilen bir yapı kimyasalları üreticisi vurgusu, teknik uygulamaların görselleri ve uygulama kesitleriyle profesyonellere aktarılıyor.

EKY Genel Müdürü Hüseyin Bilmaç ve Jotun Boya Genel Müdürü Şükrü Ergün, fuar kapsamında düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladılar. EKY Genel Müdürü Hüseyin Bilmaç, 1998 yılında kurulan ve 1999 yılında ilk ürünlerini piyasaya sunan Eczacıbaşı Koramik Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sektörün en genç firmalarından birisi olduğunu söyledi. Kuruluşlarının, 1999 Marmara depremine rastlamasının kendileri için bir talihsizlik olduğuna değinen Hüseyin Bilmaç, ancak Eczacıbaşı Grubu'nun deneyimi ve etkin dağıtım ağları kanalıyla bu kriz yıllarını bir avantaja çevirebildiklerini ve kısa sürede haklı bir büyüme gösterebildiklerini ifade etti.

2005 sonu itibarı ile 33 ülkeye ihracat yapar duruma geldiklerini ve başarılı işlere imza attıklarını belirten Bilmaç, şöyle konuştu: "Eczacıbaşı Grubu, Ar-Ge çalışmalarını destekleyen ve özendiren bir topluluk. VitrA Therm, bu bağlamda iki yıl önce başlatılan bir Ar-Ge çalışmasının ürünü. Ülkemizde yalıtım hataları ve eksikliği nedeniyle her yıl uğradığımız kayıp 3 milyar dolar. Ülkemizin yaşadığı enerji sıkıntısını da düşünürsek, toplam inşaat maliyetine yüzde 2-5 arasında yansıyacak bir yalıtım yatırımı ile bunun önüne geçmek mümkün". "Bizden önce pekçok çözüm önerisi yapılmıştı" diyen Bulmaç, amaçlarının uygulamada farklılaşmak olduğunu belirtti.

Jotun Boya Genel Müdürü Şükrü Ergün ise, Eczacıbaşı Grubu ile çalışmanın kendileri için bir onur olduğuna işaret ederek, "Bu çözüm ortaklığının çok başarılı sonuçlar doğuracağına inanıyorum" dedi. Jotun Boya'nın 1986 yılından bu yana Türkiye'de olduğunu, deniz ve ağır sanayi boyaları piyasasında haklı bir üstünlüğü olduğunu söyleyen Ergün, Eczacıbaşı Koramik Yapı Kimyasalları ile yaptıkları işbirliği ile dekoratif boya alanında da bu başarıyı tekrarlayacaklarını belirtti.

VitrA Therm İle yüzde 60 yakıt tasarrufu
VitrA Therm, kışların giderek daha sert geçmeye başladığı ülkemizde, sağladığı yüzde 60'a varan ısı yalıtımı sayesinde, çok daha az yakıt masrafıyla, daha sıcak ortamlar sağlıyor. Son derece ekonomik bir sistem olan VitrA Therm, sağladığı yakıt tasarrufuyla, yapılan harcamanın 2-5 yıl içerisinde geri dönmesini ve aynı zamanda binanızın ömrünün uzamasını sağlıyor. Sistem, duvar yüzeylerinde terleme ve küf oluşumunu engellemesi ve azalttığı gaz emisyonuyla da daha temiz, sağlıklı ve konforlu bir çevrede yaşam olanağı sunuyor.

EKY, VitrA Therm NORM ve VitrA Therm ARKİTEKT olmak üzere iki ayrı alternatifle piyasaya sunulan sistem ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde piyasada sıkça kullanılan XPS ve EPS levhaların yanında, VitrA Therm sunduğu karbon takviyeli Lampdopor ve taş yünü alternatifleriyle sistem seçeneklerini zenginleştiriyor. Özellikle ısı yalıtımının yanında ses yalıtımı sağlayan ve yanmazlık özelliğiyle güvenli bir ortam sunan taş yünü levhaların kullanıldığı VitrA Therm Arkitekt, tam bir koruma alternatifi sunuyor.

VitrA Therm, tekstürlü sıva üzerine Jotun tarafından üretilen akrilik boyaların ya da son kat olarak doğrudan Jotun'un tekstürlü boyalarının kullanılmasıyla 225 ayrı renk alternatifli, dekoratif olarak son derece zengin ve şık bir görüntü sağlıyor.

Yalıtım Dergisi tarafından profesyonellerden oluşan bir jüri ve okuyucu oylarına dayanılarak gerçekleştirilen bir yarışmada "Yılın Isı Yalıtım Ürünü Ödülü"nü almaya hak kazanan VitrA Therm'in kalitesi sektör tarafından da tasdik ediliyor.

VitrA Fix Temizlik Ürünleri Grubu
VitrA Fix temizlik ve bakım ürünleri gamı 5 ürünle güçlendirilerek, toplam 7 üründen oluşan ve her türlü lekelenmeye karşı çözüm üretebilecek güçlü bir set haline getirildi. VitrA Fix Net sıvı karo seramik temizleyicisi ve VitrA Fix P11 toz karo seramik temizleyicisiyle, karolar üzerindeki çimento harcı izleri, kir, yağ ve pas kalıntılarını temizlemek artık çok kolay hale geldi. Bu seriye yeni eklenen alkali esaslı VitrA Fix Leke Sökücü ise, temizlenmesi mümkün olmayan doğal taşlar, mermer, doğal granit gibi kaplama malzemelerindeki kirleri çıkarmakta son derece etkili bir ürün olarak sektöre sunuluyor.

Özellikle taş, çimento, mermer, porselen karo, karo seramik ve metaller üzerindeki boya, epoksi, poliüretan ve diğer güçlü lekeleri çıkartmaya yarayan solvent bazlı güçlü leke ve kir sökücü olan VitrA Fix Boya Sökücü de serinin bir diğer yeni ürünü. Epoksi esaslı derz dolgu malzemeleri uygulamasından sonra karo üzerinde kalan epoksi reçine artıklarını temizlemede mükemmel sonuç için VitrA Fix Boya Sökücü, kullanıcılarına kolaylıklar sunuyor.

Taş, porselen, seramik veya pişirilmiş kilden yapılmış yol döşemeleri ve karolarda, derz dolgular üzerindeki lekeleri ve kirleri temizlemek için ideal olan VitrA Fix Derz Temizleyici ve yapı malzemelerindeki (doğal ve yapay taş, tuğla, terakota ) küfler, yosunlar ve likenler üzerinde etkili, yüzme havuzları ve göletlerdeki yeşil tortuları ve yosunlaşmayı önleyen VitrA Fix Anti Küf temizlik ürünleri ürün gamını tamamlayan diğer ürünler arasında bulunuyor.

Yüzeylerin orijinal görünümünü değiştirmeden, yüksek parlaklığa sahip bir film oluşturarak, yüzey üzerindeki geliş-gidişler ve hem rutubet hem de gres bazlı kirlerin aşındırma özelliğinden kaynaklanan yıpranma ve aşınmalara karşı yüzeyi koruyan VitrA Fix Yüzey Koruyucu da VitrA Fix Temizlik ve Bakım Ürünleri gamını tamamlayan son ürün olarak sektörün beğenisine sunuluyor.

VitrA Fix Su Yalıtım Malzemeleri
VitrA Fix Proof, VitrA Fix Hydrostop ve VitrA Fix Hydrosil'den oluşan su yalıtım malzemeleri ürün gamı da 5 yeni teknik ürünle güçlendirilerek yapılardaki yalıtım sorunlarını çözmek üzere geliştirildi.

VitrA Fix Proof SS Özel Yalıtım Harcı, VitrA Fix Proof PE Su Tıkama Harcı ve VitrA Fix Proof SS Astar Özel Yalıtım Sıvısı'ndan oluşan üçlü bir set olan VitrA Fix Water Stop System ile negatif basınçlı suya maruz kalan yerlerde mükemmel bir izolasyon sağlanıyor.

Rutubete, basınçlı suya (temel suyu) ve yüzeydeki aşırı sülfata karşı sürekli bir yalıtım sağlayan izolasyon malzemesi VitrA Fix Proof Sulfate ve içme suyu depoları ve havuzların yalıtımında, bodrum, yeraltı otoparkı, beton perde duvar, istinat duvarı gibi toprak temaslı yapıların sürekli yalıtımında kullanılan, tek bileşenli çimento esaslı su yalıtım malzemesi VitrA Fix Proof HG de bu GRUBU tamamlayıcı diğer ürünler olarak ürün gamında yer alıyor.

VitrA Fix Zemin Grubu
VitrA Fix Zemin Grubu ürün gamı ise; VitrA Fix Ms Elastik MS-Polimer bazlı parke ve lamine yapıştırıcısı, VitrA Fix ZY 1; PVC ve halı yapıştırıcısı, VitrA Fix ZD 1 çok amaçlı kontak yapıştırıcı ve VitrA Fix ZL 1; ahşap ve parke derz yapıştırıcısıyla zenginleştirilerek yapı fuarında sergileniyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-koramic-yilin-isi-yalitim-urunu-odulunu-alan-vitra-therm-ile-yapi-2006-fuarindaydi_45540.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!