Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ege-Koop'tan Dev Yatırım

Ayrancılar'da 7500 metrekarelik alanda 1600 konutluk Egekent-4 Sitesi'nin son bloklarının temeli atıldı. 2 yılda bitirilecek ve 20 milyon YTL'ye mal olacak merkezde 55 bağımsız bölüm bulunuyor.

Bugün Gazetesi
Ege-Koop'tan Dev Yatırım

yrancılar'da 7500 metrekarelik alanda 1600 konutluk Egekent-4 Sitesi'nin son bloklarının temeli atıldı. 2 yılda bitirilecek ve 20 milyon YTL'ye mal olacak merkezde 55 bağımsız bölüm bulunuyor.

Ege-Koop'tan Ayrancılar'a 20 milyon YTL'lik dev yatırım. 1600 konutluk Egekent-4 Stesi'nin son bloklarının da temeli atıldı. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Torbalı Ayrancılar'daki merkezin, Torbalı ve Gaziemir bölgesindeki 250 bin kişinin kültürel ihtiyaçlarını karşılayacağı gibi, sağlıklı ve kaliteli malı eşit rekabet şartlarında ucuza satın alma imkânı sağlayacağını da bildirdi. Temel atma törenine, Ayrancılar Belediye Başkanı Ahmet Özkan, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan ve İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Susam katıldı.

Eekonomiye katkı
Alışveriş merkezlerinin büyük bölümünün ya şehir merkezlerinde ya da yeşil alanlar katledilerek yapıldığını söyleyen Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, küçük esnaf ve bakkallar aleyhine haksız rekabet oluştuğunu, bu nedenle şehir merkezlerindeki büyük marketlerin, geleneksel 'bakkal amca'yı yok ettiğini vurguladı. Ege-Koop Alışveriş Merkezi'nin asıl amacının bölge ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu kaydeden Aslan, "Alışveriş Merkezi'nde 2 adet banka ve ATM, market, dükkan (kafe, butik, pastane ve ev aksesuarı), eczane, internet kafe, pideci, fast-food, restoran, kreş gibi farklı iş kollarında hizmet verebilecek mekanlar bulunuyor. Ayrıca, Gaziemir, Ayrancılar, Torbalı gibi yerleşim merkezlerinin önemli ihtiyacı olan eğlenme ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayacak alışveriş merkezimizde 80 kişilik sinema salonu da yer alıyor" dedi.

Yatırıma bekliyoruz
Alışveriş Merkezi'nin kooperatifçilik ruhuyla maliyetine ortaklara sunulduğunun altını çizen Aslan, ekonomik belirsizlikler ortamında da yatırım yapmanın gerekli olduğunu söyledi. Aslan, "Bu büyük projenin temelini ekonomide yaşadığımız belirsizliğin sürdüğü bir ortamda atarak, adeta tüm belirsizliklere kafa tutuyoruz. Bir anlamda da yerli ve yabancı sermayeye mesaj gönderiyoruz" diye konuştu. Ayrancılar Belediye Başkanı Ahmet Özkan da, Egekent-4 Sitesi'nin beldelerinin gurur kaynağı olduğunu, Alışveriş Merkezi'nin de bu gururu perçinleyeceğini belirterek, "Ege-Koop'a verdiği sözleri yerine getirme özeni nedeniyle teşekkür ederim" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-kooptan-dev-yatirim_46813.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!