Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eğirdir’de 178 Kaçak Yapı Yıkılıyor

Eğirdir’de 178 kaçak yapı yıkılıyor

NTV
1


sparta Valisi Şemsettin Uzun’un talimatıyla göl çevresinde İmar ve Kıyı Yasası’na göre kaçak durumuna düşen 178 yapı için 10 yıl önce alınan yıkım kararı, uygulamaya konuldu. Çevre ve Orman Isparta İl Müdürü Tayfun Büyükküpçü, PTT Sosyal Tesisi’nin yıkımı sırasında yaptığı açıklamada, göl çevresinde imar mevzuatına aykırı ve ruhsatsız yaptırılan inşaatların 3194 sayılı İmarYasası’na göre yıkılmasına ilişkin kararın 1996 yılında çıktığını söyledi.

Bu tarihte özel şahsa ait yapılarla ilgili davaların açıldığını, ancak mahkeme sonuçlarının da yıkımı onaylayacak nitelikte olduğunu ifade eden Büyükküpçü, yıkıma bugün başlandığını bildirdi. Yasalar çerçevesinde 178 kaçak yapıya ilişkin gerekli tebligatların yapıldığını ve ilgili kişilere 1 aylık yıkım süresi verildiğini belirten Büyükküpçü, “Kendileri bu süre zarfında yıkmadıkları takdirde, yıkımı valilik gerçekleştirecek” dedi.

Eğirdir Orman İşletme Müdürü Mithat Ateş de, “Bu tesis, 1991 yılında PTT İşletme Başmüdürlüğü tarafından yapılmış, 2003 yılında ise bize devredilmiş. Yıkım için tebligat pazartesi günü geldi. Hava şartları nedeniyle yıkımı bugün gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Kamu binalarından başlandı
Yıkım çalışmaları kapsamında, 1991 yılında PTT Başmüdürlüğü tarafından Eğirdir Bağören Köyü civarında yaklaşık 300 dönümlük alana yapılan, 2003 yılında da Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü’ne devredilen sosyal tesis yıkıldı.

Tesisteki 5 dinlenme yeri, 1 lokanta, 1 müdürlük binası ve 3 bungalow evin yıkımı, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapıldı.

Gelecek hafta da Isparta İl Özel İdaresi’ne ait Eğirdir Bedre Plajı’ndaki tesislerin yıkılacağı bildirildi.

Karayolları’nın Mahmatlar, Köy Hizmetleri’nin ise Beydere Köyü’ndeki sosyal tesisleri ile Gelendost ve Sarıidris Belediyelerine ait soğuk hava depolarının da yıkılacağı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/egirdirde-178-kacak-yapi-yikiliyor_43258.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • valla yerinde baktım yapılan işe bence milletin parasını hunharca halletmişler olan biten vergi paraları ile önce yapmışlar imar etmişler 4x4lük olmuş ama birileri de ne hikmetse çoğu ahşap olan binaları kamelyaları yıkmışlar olay bununla bitmiş diğer yıkımlar ise hava ile cıva olan bizim paralarla yapılan ve yıkılanlara olmuş kalan yer ise olmuş bir çöplük YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!