Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EİE'den Alışveriş Merkezi'nde Uygulamalı Enerji Verimliliği Eğitimi

enverIPAB Proje uzmanları tarafından 10 Ocak Cumartesi günü Panora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen uygulamalı eğitim aktivitesinde Ankaralılar, evlerinde enerjiyi verimli kullanarak bütçelerine ve çevreye olumlu katkı sağlamanın yollarını öğrendiler.

yapi.com.tr
EİE'den Alışveriş Merkezi'nde Uygulamalı Enerji Verimliliği Eğitimi

Binalarda enerji verimliliğine yönelik bilincin artırılması misyonuyla yola çıkan enverIPAB Projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. enverIPAB Proje uzmanları tarafından 10 Ocak Cumartesi günü Panora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen uygulamalı eğitim aktivitesinde Ankaralılar, evlerinde enerjiyi verimli kullanarak bütçelerine ve çevreye olumlu katkı sağlamanın yollarını öğrendiler.

Yoğun ilgi gören etkinlik kapsamında enverIPAB Proje ekibinden Nesrin Pişkin tarafından yalıtımdan aydınlatmaya, elektrikli ev aletlerinden suya kadar her alanda enerji verimliliği için basit ipuçları anlatıldı. Elektrikli ev aletlerinin alımında ve kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaların uygulamalı anlatıldığı etkinlik sonunda 'Evinizin Enerji Rehberi' adlı kitapçıklar ve enerji verimliliği broşürleri dağıtıldı.

enverIPAB Proje Koordinatörü Sebahattin Öz, bugün enerjisini dikkatsizce harcayan bir ailenin ısıtma-soğutma, aydınlatma ve elektrikli ev eşyalarını çalıştırmak için yılda 3 bin 300 TL öderken, basit ipuçları uygulayarak enerjisini verimli kullanan bir ailenin sadece 1.650 TL ödediğinin altını çizdi. Öz, enerji kullanım alışkanlıklarında yapılacak değişikliklerle yılda 7.5 milyar dolar tasarruf etmenin mümkün olduğunu belirtti.

enverIPAB Projesi kapsamında bugüne kadar enerji verimliliğini ön planda tutan uygulamaların hayata geçirilmesi amacıyla ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, mühendis ve teknisyenlere, EİE personeline ve başta ev hanımları olmak üzere hane halkına yönelik çok sayıda eğitim semineri gerçekleştirildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/eieden-alisveris-merkezinde-uygulamali-enerji-verimliligi-egitimi_65974.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!