Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerji sıkıntısı bitiyor

Yapımına başlanan Ermenek Barajı sayesinde, enerji sorunu ile sel felaketlerinin ortadan kalkacağı bildirildi. Kzaraman'ın Ermenek ilçesinde Başbak

Akşam Onlineapımına başlanan Ermenek Barajı sayesinde, enerji sorunu ile sel felaketlerinin ortadan kalkacağı bildirildi.

Kzaraman'ın Ermenek ilçesinde Başbakan Yardımcısı ve ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz tarafından temeli atılan Ermenek Hidroelektrik Barajı'nın bölgeye her yönden büyük bir fayda sağlayacağı belirtildi.

Temel atma töreninde Enerji Bakanı Zeki Çakan, Spordan Sorumlu Devlek Bakanı Fikret Ünlü, Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler de hazır bulundu.

'Engellere rağmen'

Başbakan Yardımcısı ve ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Türkiye'nin enerji ihtiyacının çok fazla olduğunu vurguladı. Mesut Yılmaz, şöyle konuştu: 'Baraj yılda 1 milyar kilovat saatin üzerinde elektrik üretecek, 2 milyar 730 metreküp su tutacak. Toroslar ve eteklerinde bir daha sel felaketi yaşanmayacak. Ve Türkiye ekonomisinde tarımsal sulamalarda enerji üretiminde büyük yararlar sağlayacak. Biz 1991 yılında dışarıya enerji ihraç ederiz derken baktık ki enerji sıkıntısına kendimiz girdik. Çok engellerle karşılaştık. Biz enerji üretimini arttırmaya çalışırken, muhaliflerimiz bize soruyordu (Ne yapacaksınız bu kadar enerjiyi toprağa mı gömeceksiniz?) diye. Son 10 yıldır yaşanan hizmet kısırlığı ve kriz, ertelenen hizmetlerden kaynaklanmıştır.'

'Her türlü yatırım sözü'

Demokratik ülkelerde toplumun hizmet alabileceği yerin siyaset alanı olduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Ermenek Barajı'nı kaderiyle baş başa bırakmayacaklarını ve gereken her türlü yatırımın yapılacağını da, sözlerine ekledi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-sikintisi-bitiyor_715.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!